تقدیر شرکت توزیع برق مشهد از مدیریت استان برای مصرف بهینه

طی سه سال متوالی صورت گرفت

تقدیر شرکت توزیع برق مشهد از مدیریت استان برای مصرف بهینه

مدیر خراسان رضوی از موفقیت این استان در مصرف بهینه برق که منجر به تقدیر شرکت توزیع برق مشهد طی سه سال متوالی شده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی ، حسن خطیب زاده مدیر استان  گفت : با توجه به اهمیت حفظ سرمایه های مادی و طبیعی و به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، استفاده از ظرفیت های موجود در جهت صرفه جویی هرچه بیشتر در مصرف انرژی در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.

مدیر استان در خصوص اقدامات گرفته در این خصوص گفت: یکی از اولین اقدامات صورت پذیرفته راه اندازی دیزل ژنراتور مستقر در مدیریت به منظور تامین برق اضطراری ساختمان مدیریت، سایت استان و شعبه بلوار خیام مشهد و تامین برق چیلرهای موجود در ساعات اوج مصرف در فصل تابستان بوده است.

وی افزود : تعویض لامپ های سقفی با لامپ های LED که علاوه بر کاهش 70درصدی مصرف برق روشنایی ، باعث بهبود کیفیت روشنایی نیز شده است، استفاده حداکثری از روشنایی طبیعی ، توجه به برچسب مصرف انرژی در خرید  وسایل برقی ، خاموش کردن لامپهای غیر ضروری پس از اتمام ساعات اداری ، قرارندادن وسایل برقی در حالت استند بای برای مدت طولانی ، تنظیم روشنایی متناسب با فضای شعب ، کاهش مصرف تجهیزات سرمایشی از طریق تنظیم دمای بهینه از دیگر اقدامات صورت پذیرفته  این مدیریت به منظور جلوگیری از مصرف بی رویه انرژی است .

خطیب زاده ادامه داد:  مجموعه اقدامات فوق باعث کاهش قابل توجه در مصرف برق و دریافت پاداش نقدی به مبلغ 56،726،712 ریال در سال 1397، 99،327،664 ریال در سال 1398 و مبلغ 136،048،156 ریال  در سال 1399 علاوه بر کاهش هزینه برق مصرفی شده  است.

آخرین بروزرسانی 1399/12/16