اهداف اصلی سند 1400،تامین تسهیلات خانه اولی ها ، بافت فرسوده و حاشیه شهرها

رحیمی انارکی در مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب خراسان رضوی عنوان کرد

اهداف اصلی سند 1400،تامین تسهیلات خانه اولی ها ، بافت فرسوده و حاشیه شهرها

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیر شعب استان خراسان

پرداخت تسهیلات برای احیای بافت فرسوده ،حاشیه شهرها و تامین مسکن خانه اولی، سه هدف اصلی و استراتژیک بانک در سند 1400 می باشد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی در مراسم تودیع ابولفضل مهران و معارفه حسن خطیب زاده به عنوان مدیر جدید استان ،ابوالقاسم رحیمی انارکی با بیان این مطلب افزود :امیدواریم بتوانیم با همراهی همه کارکنان بانک مسکن به این اهداف مهم دست یابیم .

بر اساس این گزارش در این جلسه که با حضور  اعضای هیات مدیره، مشاوران مدیر عامل در امور حراست و منابع انسانی، مدیران امور شعب استان ها و مناطق،‌ ارتباطات و بازاریابی، پشتیبانی و ساختمان، منابع انسانی، و روسای ادارات  کل امور شعب استانها  ، حوزه مدیریت و حفاظت پرسنلی و جمعی از مسوولان استانی و روسای شعب استان برگزار شد ، رحیمی انارکی مهمترین دستاورد های بانک در سال گذشته و جاری را تشریح کرد .

عضو هیات مدیره بانک اظهار داشت : از مهمترین اقدامات سال 95 می توان به کاهش نرخ سود تسهیلات، افزایش سرمایه بانک، فروش اوراق بدهی  دولت و خرید اوراق مرابحه کشاورزی اشاره کرد و در سال جاری نیز سند راهبردی 1400 بانک تدوین شده که یک سند استراتژیکی است که برای برنامه 5 ساله بانک مورد استفاده قرار خواهد گرفت. وی تصریح کرد : در 4 دوره ارزیابی عملکرد مدیریت های شعب کشور ، این مدیریت در رتبه های بالایی قرار داشته که نتیجه زحمات ابوالفضل مهران و کارکنان این مدیریت است. همچنین عضو هیات مدیره بانک حسن خطیب زاده مدیر جدید استان را از مدیران فعال و مورد توجه معرفی و ابراز امیدواری کرد با حضور مدیر جدید استان گام های مهمتری به سوی تحقق اهداف تعیین شده برداشته شود .

 در ادامه این نشست نادر قاسمی عضو هیات مدیره بانک  با اشاره به تلاش های ابوالفضل مهران  وی را از کارکنان بسیار فعال و  صادق دانست و اظهار داشت: بازنشستگی برای تمامی کارکنان اتفاق می افتد و آنچه که بسیار بااهمیت است موثر و مفید بودن فرد برای سازمان در هنگام خدمت است .عضو هیات مدیره بانک گفت : در زمان خدمت وی بیشترین نوآوری را در استان خراسان رضوی از جمله صدور کارتهای هوشمند نظام مهندسی و راه اندازی سامانه پیگیری وصول مطالبات را داشتیم که جای تقدیر و تشکر دارد .

وی خطیب زاده را مدیری موفق در مدیریت های شعب خراسان جنوبی و یزد دانست و گفت: خطیب زاده از مدیریت شعب خراسان جنوبی با کمترین امکانات ،  بهترین بهره برداری را انجام داد و در عرصه ای دیگر در مدیریت شعب استان یزد نیز توانست جایگاه استان را ارتقای ‌دهد. قاسمی افزود: با توجه به اینکه وی یکی از رؤسای شعب استان خراسان رضوی بوده است تردیدی ندارم با توجه به شناختی که از استان دارد و با مساعدت و همراهی کلیه کارکنان می تواند جایگاه این مدیریت را ارتقا بخشد و همچنان مدیریت خراسان رضوی در صدر مدیریت های شعب کشور قرار گیرد.

عضو هیات مدیره بانک درخصوص برنامه های بانک در حوزه پرداخت تسهیلات و اعتبارات اظهار داشت: در ابتدای سال 95 بانک مقدار زیادی مازاد منابع داشت و در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته بود که ما توانستیم تسهیلات بسیار زیادی را پرداخت نماییم به طوری که در بخش تسهیلات بدون سپرده 333 درصد افزایش نسبت به سال 94 داشتیم. وی ادامه داد: متاسفانه درپایان  سال گذشته به دلیل اینکه بانک مسکن حاضر نشد در رقابت ناسالم مسابقه نرخ ها در شبکه بانکی حضور داشته باشد بخشی از منابع بانک خارج شد و از طرف دیگر افزایش مبلغ تسهیلات تعهدی مانند مسکن مهر، مسکن روستایی و ‌ نیروی انتظامی باعث شد بانک ابتدا تسهیلات تعهدی را پرداخت کند  و سپس به پرداخت تسهیلات بدون سپرده بپردازد.

قاسمی با اشاره به وضعیت مطلوب بانک در حال حاضر تصریح کرد: در سال جاری نیز بانک مسکن وارد رقابت ناسالم نرخ سودها نشد و همین امر موجب گردید قیمت تمام شده پول در بانک مسکن در وضعیت مطلوبی قرار گیرد..عضو هیات مدیره بانک گفت امیدواریم با جذب منابع و وصول مطالباتی که از سوی کارکنان بانک صورت می پذیرد بانک مسکن به جایگاه واقعی خود دست یابد و بیش از پیش شاهد ارتقای بانک مسکن در شبکه بانکی کشور باشیم .

در ادامه این مراسم دکتر دهقان عضو دیگر هیات مدیره با اشاره به اینکه خدمت در بانک مسکن سعادتی است که باید قدرش را بدانیم اظهار کرد: رسالت مهم بانک مسکن ایجاد سرپناه برای مردم است و در واقع خدمتی است که جدا از اجر مادی یک اجر معنوی دارد که باید قدرش را بدانیم. وی دوران بازنشستگی را دوران تعالی انسان دانست و افزود : بازنشسته مانند درخت کهنسالی  می ماند که افراد در سایه پر مهر آن به آرامش خواهند رسید.

عضو هیات مدیره بانک افزود: توصیه من به رؤسای شعب استان اینست که مدل کسب و کار شعبه خود را شناسایی کنند چراکه 43 شاخص ارزیابی عملکرد وجود دارد که براساس اینها عملکرد شعب سنجیده و رتبه هر شعبه در استان و کشور مشخص می شود.

دکتر دهقان خاطر نشان کرد : اگر می خواهیم یک بانکدار موفق باشیم فلسفه این موفقیت اینست که بانکداری مبتنی بر ارتباط داشته باشیم. بانکداری چیزی جز ارتباط با مشتری نیست ، اگر بتوانیم با مشتریان بانک رابطه استراتژیک برقرار کنیم می توانیم یک بانکدار موفق باشیم.

در ادامه جعفر آقاملایی عضو هیات مدیره بانک طی سخنانی اظهار داشت: توفیقاتی که در استان خراسان رضوی به دست آمده است حاصل زحمات ابوالفضل مهران مدیر سابق استان، معاونان مدیریت و همکاری بسیار خوب کارکنان در شعب است . وی خطیب زاده  را یکی از بهترین  و موفق ترین کارکنان بانک دانست و  مساعدت و همکاری کارکنان صف و ستاد مدیریت خراسان رضوی را با مدیر جدید استان خواستار شد.

آقاملایی به بیان انتظارات مدیر عامل بانک از حسن خطیب زاده مدیر جدید شعب استان پرداخت و تصریح کرد:دکتر بت شکن با توجه به توانمندیهای خطیب زاده و کارکنان خراسان رضوی در مانده کل منابع استان 25 درصد رشد در سال 96 و 35 درصد رشد در سال 97 را پیش بینی کردند و همچنین با توجه به اینکه در حال حاضر رتبه استانی در پایان سال 95 ،  رتبه ‌هشت می باشد ارتقای رتبه استان در سال 96 به هفت و در سال 97 به شش مورد انتظار است.

هچنین سهم منابع بانک مسکن از کل منابع بانک های استان خراسان رضوی  که در حال حاضر شش می باشد که این سهم  باید در سال 96 به هشت و در سال 97 به ده ارتقا یابد. قیمت تمام شده پول نیز که در حال حاضر 4/17 می باشد باید در سال 96 به 17 و در سال 97 به 5/16 کاهش یابد.

وی افزود : تعداد شعب با مانده حداقل هزار میلیارد ریال که در حال حاضر 2 شعبه در استان  می باشد باید در سال96 به 6 شعبه و در سال 97 به 7 شعبه افزایش یابد. تعداد شعب استان که در منطقه سبز قرار دارند در حال حاضر 36 شعبه است که انتظار می رود در سال 96 به 50 شعبه و در سال 97 به 60 شعبه افزایش یابد.

آقا ملایی مساعدت و همکاری کارکنان صف و ستاد مدیریت خراسان رضوی را با مدیر جدید استان خواستار شد.

حسن خطیب زاده مدیر جدید شعب خراسان رضوی نیز در این مراسم مدیریت را یکی از مدیریت های مهم بانک مسکن دانست و گفت : مسؤولیتم در این استان بسیار سنگین است و تعهداتی که از طرف کارکنان این مدیریت به مدیر عامل بانک داده ام فقط با کمک و همراهی تمامی کارکنان زحمتکش استان ،  پشتیبانی و مساعدت مدیران بانک ومقامات استانی می توان اجرایی کرد چراکه یک نفر به تنهایی نمی تواند موفق باشد و قطعاً باید برای دستیابی به اهدافی که مدنظر مدیر عامل بانک است تلاش گروهی و مدیریت مشارکتی وجود داشته باشد.

وی افزود: یکی از اهداف عمده اینجانب در استان خراسان رضوی ارتقای توانمندی کارکنان و توسعه توانمندی های مدیریتی و رهبری و تقویت شایسته سالاری در انتصابات است که قطعاً توجه به نیروی انسانی باعث افزایش رضایت مشتریان و سرویس دهی مطلوب تراست .  خطیب زاده ادامه داد : از دیدگاه مالی هدفم  افزایش سودآوری و توجه به بهای تمام شده پول و افزایش سهم بانک از فعالیت های کارمزد محور و افزایش سهم منابع مدیریت استان در بین بانک های استان است و توجه به حوزه تخصصی مسکن و پشتیبانی از شرکت ها و نهادها و صندوق های زمین و ساختمان و همچنین ترویج فرهنگ سپرده گذاری و با اولویت جذب حسابهای صندوق پس انداز یکم و ممتاز در زمره اهداف و برنامه ها است مدیر جدید شعب استان تصریح کرد : امیدوارم با تلاش و پیگیری مستمر تا حصول نتیجه و مدیریت هوشمندانه بتوانیم به اهداف عالی مد نظر مدیران ارشد بانک دست یابیم .

همچنین ابوالفضل مهران مدیر سابق استان طی سخنانی اظهار داشت: از بدو استخدام در بانک مسکن تمام تلاشم را در جهت مسؤولیتی که بر عهده ام قرار داده شده بود به کار بسته تا امانتدار و کوشا باشم و در جهت کمک به مردم و رفع نیازهای آنان از هیچ کوششی فروگذار نکنم.

وی افزود: امروز که به بازنشستگی نایل شده ام افتخار می کنم در بانکی انجام وظیفه کرده ام که چون چراغی در فضای اقتصادی کشور می درخشد. مدیر سابق استان خطیب زاده را  یکی از بهترین مدیران مسلط به امور بانکی در بانک مسکن دانست و  ابراز امیدواری کرد : شاهد موفقیت های مدیریت شعب خراسان رضوی با حضور وی و همراهی کارکنان استان باشیم.

سپس حمیدرضا همت آبادی رییس حوزه جنوب به نمایندگی از کارکنان مدیریت شعب خراسان رضوی از زحمات ابوالفضل مهران تقدیر و تشکر نمود و برای خطیب زاده به عنوان مدیر جدید این استان آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این مراسم مروج الشریعه معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار خراسان رضوی از زحمات ابوالفضل مهران در  جهت رونق مسکن و ساخت و ساز در استان خراسان رضوی تقدیر و تشکر کرد.

در پایان مراسم نیز هدایایی از سوی  مدیران ارشد بانک ، روسای ادارات و کارکنان حاضر در مراسم به ابوالفضل مهران اهدای شد.

همچنین در این سفر ، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد بانک از شعب کوهسنگی، قایم، احمدآباد، سعدآباد، بلوار وکیل آباد، بلوار امامت، بلوار ابوطالب،‌ سعدی، میدان شهدا،‌ شهید فلاحی ، میدان مادر و مرکزی مشهد بازدید کردند.

جلسه ای نیز با حضور عضو هیات مدیره بانک ، پرویز نجفیان مدیر امور منابع انسانی و رؤسای شعب استان برگزار شد و آقاملایی و نجفیان توضیحاتی را درخصوص اعمال قانون خدمات کشوری ارایه داده  و به سؤالات کارکنان پاسخ گفتند.

 

آخرین بروزرسانی 1396/6/1