تازه های اخبار تازه های اخبار

مشاور مدير عامل در مراسم تجليل از شعب برتر خراسان رضوي تشريح كرد

عوامل موثر بر ايجاد مشكلات محيطي سازمان

برگزاري همايش روساي شعب استان

با هدف تجليل و قدرداني از شعب برتر در ارزيابي عملكرد شش ماهه دوم سال 96  و بررسي وضعيت جاري مديريت خراسان مراسمي با حضور رحمتيان مشاور مدير عامل ، مدير شعب،مسوولان مديريت و روساي شعب استان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومي مديريت خراسان رضوي در اين مراسم رحمتيان مشاور مدير عامل با تشكر از زحمات كليه كاركنان صف و ستاد با اشاره به فرمايش حضرت علي (ع) كه ارزش هر كس يا هر چيزي به ميزان حسن و نيكويي اوست درخصوص ارزشيابي مديريت وجود مطالبي را عنوان كرد. وي اظهار داشت: زماني كه مشكلات محيط سازماني را شناسايي و در پي حل آن هستيم براي ارزشيابي خود با دوازده مسأله اساسي از جمله : نداشتن محاسبه از خويش و غفلت از خود، بي توجهي نسبت به شخصيت و شهرت خود، انفعال در اثر توسعه تخيل و ذهنيت پردازي، منفي نگري، پنهان كاري، شك و ترديد، بي توجهي به پيشكسوتان ، مجادله ، لجاجت، طرح اشكال،  عدم تعامل با اطرافيان، عدم استفاده از زمان و فرصت، عدم تحمل در برابر سختي ها و مشكلات، و بزرگ نمايي مشكلات روبرو هستيم .

رحمتيان  همچنين به معرفي ارزش هاي مورد تأكيد در دين مبين اسلام و جايگاه آن در زندگي افراد پرداخت.

سپس حسن خطيب زاده مدير شعب استان با تشكر از زحمات كاركنان در سال 96 اظهار داشت: با تلاش و كوشش مضاعف همه كاركنان صف و ستاد با توجه به عملكرد شش ماهه دوم سال 96، شش شعبه بلوار امامت مشهد، جلال آل احمد مشهد، شهيد صارمي مشهد، بلوار معلم مشهد، بلوار دانشجو مشهد و سعدآباد مشهد جزء 100 شعبه برتر كشور انتخاب شده اند و 90 درصد از شعب استان در شش ماهه دوم سال گذشته  داراي رشد كيفي بوده اند .  وي افزود : در سال گذشته باهم ميثاق بستيم كه شرايط استان در حوزه هاي جذب منابع، مديريت منابع انساني و  وصول مطالبات  را به نحو مطلوبي برسانيم و جايگاه مديريت شعب خراسان رضوي را در بين ساير مديريت ها ارتقاء دهيم.

خطيب زاده  اظهار كرد :: شعاري كه براي سال 97 براي مديريت انتخاب كرده ايم با توكل به خدا، مديريت هوشمند ، عزم هدفمند مي باشد كه ما بايد سعي كنيم با مديريت هوشمندانه و عزم هدفمند همه كاركنان در راستاي تحقق اهداف ابلاغي بانك تلاش كنيم و به  نتيجه برسيم و اين مديريت هوشمندانه را  در تمام اركان مديريت و شعب تحت پوشش به كار بگيريم.

وي افزود: همه كاركنان صف و ستاد در بانك  اعضاي يك تيم هستيم و اگر موفقيتي حاصل مي شود نتيجه زحمات همه كاركنان است و  ضرورت دارد كيفي سازي خدمات را  به نحو احسن انجام دهيم تا  بتوانيم اهداف ابلاغي محقق كنيم .

وي افزايش 28 درصدي  منابع مديريت نسبت به ابتداي سال و رسيدن به مرز 34000 ميليارد ريال و جذب 7400 ميليارد ريال طي شش ماه و تحقق 105% اهداف مديريت، افزايش شعب 1000 ميلياردي به 8 شعبه و تحقق هدف سال 97،  صعود از رتبه 23 در جذب منابع به رتبه 13 در پايان سال 96،  خروج 35 شبعه از منطقه قرمز نسبت به پايان مرداد 96 و قرار گرفتن كليه شعب در روند رشد صعودي را از جمله اقدامات و موفقيتهاي به دست آمده تا پايان سال گذشته دانست .

كسب رتبه اول از نظر مبلغ و تعداد حساب هاي صندوق يكم در بين مديريت هاي كل كشور بجز تهران،  افزايش آمار تعداد صدور ضمانتنامه از 208 فقره به 583 فقره و رفع موانع موجود نسبت به پايان مرداد 96،  توجه ويژه به حوزه پرسنلي و بازنگري در روش هاي كميسيون انتصابات و تنظيم جدول امتيازدهي به پرسنل از نظر كمي و با استفاده از روش AHP از ديگر موفقيتهايي بود كه مدير شعب استان به آن اشاره كرد.

سپس مرتضي ناصري معاون اجرايي مديريت اظهار داشت : با توجه به اينكه سياست هاي اعتباري سال 97 به شعب ابلاغ گرديده يكي از مهمترين موارد سياست هاي اعتباري سال جاري پرداخت تسهيلات در بافت فرسوده شهري است. وي افزود: دولت به بانك مسكن تكليف كرده است كه تسهيلات نيمي از ساخت و سازهايي كه در بافت فرسوده انجام مي شود توسط بانك مسكن پرداخت شود.

وي خاطر نشان كرد : در سياست هاي اعتباري سال97 رسوب در حساب جاري بسيار مورد تأكيد است و بدون رسوب در حساب جاري مشتريان پرداخت تسهيلات در مشاركت ها امكان پذير نمي باشد و ضرورت دارد شعب به اين امر مهم توجه ويژه اي داشته باشند.

معاون اجرايي مديريت در ادامه سخنان خود به مواردي از جمله ارائه خدمات به مشتريان خاص (بانكداري شركتي) در تمامي بخش هاي مورد نياز مشتري، تأكيد بر پيگيري مضاعف و مستمر وصول نقدي و وصول مطالبات و پرداخت تسهيلات به مشترياني كه داراي صلاحيت حرفه اي هستند اشاره كرد.

 در ادامه اين نشست رؤساي دواير اعتباري،  امور حقوقي  و وصول مطالبات، سيستم ها، امور مالي و داده ها و كارشناس بازاريابي درخصوص موارد مهم دواير حيطه كاري خود توضيحاتي را يادآور شدند و به سؤالات مطروحه همكاران نيز پاسخ گفتند.

در بخشي ديگر از اين جلسه حجت عظيمي با اشاره به اهميت نظارت در بانك اظهار داشت: وظيفه دستگاه هاي نظارتي بر كسي پوشيده نيست. نظارت بر عملكرد افراد الزامي است و لازم است هر آنچه كه در توان داريم براي خدمت در نظام مقدس جمهوري اسلامي به كار بريم چرا كه توفيق خدمت در نظام اسلامي داراي ارزش والايي است .

وي انجام كارها و برنامه ها ، صحت و درستي اقدامات ،  شاخص مهم و كاربردي از نظر مقام معظم رهبري محكم كاري در انجام كارها  ، سرعت عمل ،  گشاده رويي در كار را 5  شاخص مهم و كاربردي از نظر مقام معظم رهبري در انجام كارها دانست و گفت : اگر اين 5 شاخص مدنظر مقام معظم رهبري به خوبي در جامعه رعايت شود  تيزترين پيكان ها نيز به بدنه نظام جمهوري اسلامي ايران اثري نخواهد داشت.

عظيمي خاطر نشان كرد : در صورتي كه كار بر محور سلامت با رعايت ضوابط و دستورالعمل هاي بانك صورت پذيرد نگاه حوزه حراست استان به كاركنان نگاه كمك و مساعدت به همه مديران صف و ستاددر راستاي پيشبرد امور است .

در پايان نيز  از 6 شعبه بلوار امامت مشهد، جلال آل احمد مشهد، شهيد صارمي مشهد، بلوار معلم مشهد مشهد، بلوار دانشجو مشهد و سعدآباد مشهد كه جزء 100 شعبه برتر كشور هستند  با اهدا لوح تقدير و تنديس قدرداني شد و همچنين لوح تقدير و هداياي محمد ضيافتي، سعيد همت آبادي، ‌محسن معطر و علي گواشيري كه درخصوص فعاليت هاي فرهنگي و ايفاي مسؤولين اجتماعي در سال 96 موفق  عمل كردند اهداء شد.

علاوه بر اين در اين نشست  از شعب شهيد فلاحي مشهد، سناباد مشهد و گلبهاردر بخش بانكداري الكترونيك ،  شعب ميدان حر مشهد، شهيد فلاحي مشهد و شهيد فرامرز عباسي مشهد در بخش مانده كل سپرده ها براساس سرانه رشد ، شعب مركزي مشهد، ميدان مادر مشهد و بلوار شريعتي مشهد،  در بخش تسهيلات پرداختي،  شعب جلال آل احمد مشهد، پنجراه سناباد مشهد و چناران در بخش وصول مطالبات ، شعب بلوار دانشجو مشهد، بلوار وكيل آباد مشهد و بلوار امامت مشهد در بخش  صدور ضمانتنامه ، شعب تايباد و درگز در بخش تسهيلات پرداختي ازدواج ، شعب تربت جام، سرخس و فريمان در بخش تسهيلات پرداختي روستايي زلزله زدگان با اهدا لوح تقدير و هدايا تجليل و قدرداني شد.

 همچنين از شعب كوي اميرالمومنين مشهد، شهيد مطهري قوچان و چهارراه ميدان بار مشهد كه در آزمون سنجش شغلي كاركنان جزء شعب برتر استان بودند و همچنين بازاريابان برتر كشور هادي برغمدي، حسين نكودري، اسماعيل قنبري، امين ميرزاده و سيد حسين سيدي حسيني نيا با اهداي هدايا و لوح تقدير قدرداني شد.

 

آخرین بروزرسانی 1397/5/18