تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر خراسان رضوی در دیدار با مدیر عامل انجمن انبوه سازان استان :

آماده ارایه خدمات بانکی به انبوه سازان هستیم

بانک مسکن با قدمت بیش از 80 سال فعالیت در حوزه مسکن و به عنوان تنها بانک تخصصی در این حوزه آمادگی دارد کلیه خدمات بانکی را به انبوه سازان ارایه دهد

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی ، حسن خطیب زاده مدیر شعب استان این مطلب را در نشستی که به منظور تعامل بیشتر بین بانک مسکن و انجمن انبوه سازان و با حضور مدیر عامل و اعضای هیات مدیره انجمن انبوه سازان، معاون اجرایی مدیریت، ‌معاون حوزه جنوب استان، رؤسای دوایر امور اعتباری و فنی و ارزیابی مدیریت برگزار شد عنوان کرد .

خطیب زاده در خصوص اهمیت رونق مسکن، تحرک بخشی به ساخت و ساز و تلاش در جهت خروج بازار مسکن از رکود و تاثیر گذاری فعالان صنعت ساختمان در این خصوص توضیحاتی را ارایه کرد.

وی به خدمات بانک مسکن مانند پرداخت تسهیلات زوجین با اوراق ، تسهیلات زوجین خانه اولی از محل صندوق پس انداز یکم ، تسهیلات مشارکت مدنی جهت احداث واحد های مسکونی اشاره کرد و گفت: حساب صندوق پس انداز مسکن یکم با توجه به اینکه دارای نرخ سود تک رقمی می باشد از مطلوبیت بالایی برخوردار بوده اما متاسفانه در یکسال اخیر افزایش قیمت مسکن باعث کاهش مطلوبیت حساب صندوق پس انداز مسکن یکم شده است.

مدیر شعب استان  گفت : در طرح ملی مسکن تولید 100 هزار واحد مسکونی شهری تا پایان سال 1399پیش بینی شده است که درهمین این راستا تفاهم نامه ای بین بانک مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای تامین مالی منعقد شده است و  شرکتهای انبوه ساز و شرکتهای سرمایه گذار مسکن می توانند در فرایند تولید مسکن در طرح ملی مشارکت داشته باشند.

خطیب زاده اظهار امیدواری کرد تفاهم نامه دوجانبه با انبوه سازان برای رونق بیشتر ساخت و ساز در شهر مقدس مشهد منعقد شود.

در ادامه مرتضی ناصری معاون اجرایی مدیریت با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و رکود در بخش مسکن اظهار داشت : با توجه به تخصص اعضای انجمن انبوه سازان در ساخت و ساز و ارتباطات بسیار زیاد اعضای انجمن انبوه سازان با سازندگان  و لمس مشکلات مربوط به ساخت و ساز و صنعت مسکن توسط آنان ، تجربیات و راهنمایی های اعضا این انجمن می تواند راهی برای حل مشکلات باشد.

وی افزود : در سال جاری پرداخت تسهیلات بافت فرسوده از محل قرارداد عاملیت و با نرخ یارانه ای 9 درصد دوران مشارکت پرداخت می شود که فرصت خوبی است تا اعضای انجمن وارد پروژه های ساخت بافت های فرسوده شوند.

امیر بدخشان معاون حوزه جنوب استان نیز گفت : بانک مسکن به عنوان یک بانک دولتی  و تخصصی در بخش مسکن در اجرای سیاست های دولت رسالتش خانه دار کردن آحاد مردم جامعه است .

وی افزود : بانک مسکن برای خدمتگزاری به مردم به دنبال راه حل هایی مانند کاهش نرخ سود و افزایش مدت بازپرداخت اقساط است که مردم بتوانند به راحتی از تسهیلات ساخت و خرید مسکن استفاده کنند.

بدخشان ادامه داد : انجمن انبوه سازان یکی از مشتریان خاص بانک است که ما تقاضا داریم علاوه بر اینکه اعضای این انجمن در بانک مسکن فعالیت می کنند سایر افراد مرتبط با انجمن را نیز معرفی نمایند تا ما بتوانیم در بانک مسکن انواع خدمات بانکی را به آنان ارایه دهیم.

زهره کدخدا مزرجی رییس دایره امور اعتباری مدیریت نیز اظهار داشت: یکی از مهمترین چالش هایی که در حال حاضر وجود دارد این است که بیشتر ساخت و سازها را افرادی که دارای صلاحیت حرفه ای نیستند انجام می دهند.

وی گفت : رسالت بانک بر این است که تا سال 1400 تسهیلات مشارکت مدنی ساخت فقط به سازندگان متخصص و دارای صلاحیت حرفه ای پرداخت شود.

محمود پژوم مدیرعامل انجمن انبوه سازان ضمن تقدیر و تشکر از تعامل سازنده بانک مسکن با انجمن انبوه سازان پیشنهاداتی را مطرح کرد .

افزایش  تسهیلات خرید با توجه به افزایش قیمت مسکن ، اجرایی نمودن قانون پیش فروش توسط بانک مسکن بدون دخالت اداره کل راه و شهرسازی، مشخص نمودن بافت فرسوده توسط کمیته ای متشکل از بانک مسکن، انجمن انبوه سازان و شهرداری نسبت به تعیین املاک و نحوه سرمایه گزاری در ساخت و ساز و اعلام به سازندگان حرفه ای، طراحی و اجرای تعهدنامه های داخلی LC توسط بانک مسکن- برگزاری جلسات فصلی انجمن انبوه سازان با مسؤلان بانک مسکن در جهت همکاری بیشتر و ارایه مشاوره و اطلاع رسانی به اعضای انجمن انبوه سازان از جمله پیشنهادات پژوم بود.

آخرین بروزرسانی 1398/5/31