تازه های اخبار تازه های اخبار

در شهرجدید گلبهار خراسان رضوی انجام شد

افتتاح هشتمین مدرسه شهدای بانک

هشتمین مدرسه شهدای بانک در شهر جدید گلبهار استان خراسان رضوی با حضوررییس اداره کل امور شعب استان ها، معاون اداره کل روابط عمومی و مسولان مدیریت شعب استان و همچنین معاون سیاسی استانداری، امام جمعه گلبهار، نماینده مردم شهرستان های چناران، ‌طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی، افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب خراسان رضوی، در مراسم افتتاح این مدرسه که جمعی از اعضای شورای اداری و تعدادی از خیرین مدرسه ساز استان نیز حضور داشتند، محمدحسن علمداری رییس اداره کل امور شعب استان ها احداث این مدرسه را حاصل یک کار مشترک توسط بانک مسکن ، اداره کل نوسازی مدارس استان و شرکت عمران گلبهار عنوان کرد و گفت: بانک مسکن به عنوان مردمی ترین بانک کشور که دولتی و توسعه است علاوه بر رسالت اصلی خود  که خانه دار نمودن مردم است در امور فرهنگی نیز فعالیت دارد.

وی افزود: اعتبار تخصیص یافته به بخش مدرسه سازی از محل حساب های قرض الحسنه تودیع شده نزد بانک است و این بانک خود را موظف می داند تا به طور سالیانه یک بخش از این سپرده ها را در بخش اهدای جوایز و بخش عمده آن را صرف امور فرهنگی همچون ساخت مدرسه کند.

رییس اداره کل امور شعب استان ها تعداد مدارس احداثی توسط بانک مسکن در کل کشور که تاکنون تحویل آموزش و پرورش شده است را 8 باب عنوان کرد و اظهار داشت: در حال حاضر 7 مدرسه در حال احداث داریم. وی افزود: بانک مسکن علاوه بر ساخت مدارس در بحث ساخت مسجد و آزادسازی زندانیان غیر عمد نیز وارد شده و تاکنون 2 باب مسجد احداث و تعداد 35 زندانی نیز آزاد کرده است.

علمداری ادامه داد: فعالیت های بانک علاوه بر احداث مدرسه و آزادسازی زندانیان شامل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و سایر تسهیلات نیز است تا جایی که تنها در استان خراسان رضوی از ابتدای سال جاری تاکنون 3200 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده ایم.

رییس اداره کل امور شعب استان ها در ارتباط با مسکن مهر اظهار داشت: یکی از دلایل مهم ساخت مدرسه در شهر جدید گلبهار، وجود بیشترین واحدهای احداثی مسکن مهر در این شهر جدید است.

وی افزود: تاکنون جهت احداث 118.000 واحد مسکن مهر در استان خراسان رضوی تسهیلات پرداخت کرده ایم که بالغ بر 41 هزار واحد  از آن یعنی در حدود 40 درصد در گلبهار قرار دارد .

در ادامه این مراسم حجه الاسلام و المسلمین مروج امام جمعه گلبهار، دکتر حسینی معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان رضوی و دکتر دهقان نماینده مردم شهرستان های چناران، طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی درخصوص بزرگداشت  سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سخنانی را ایراد کردند.

یاداور می شود این مدرسه که دبیرستان دخترانه دوره اول است در سه طبقه، دارای 12 کلاس که تمام هوشمند است و با زیربنای کل 1008 متر مربع، عرصه 3500 متر مربع در منطقه 32 شهر جدید گلبهار واقع شده و کل هزینه احداث این مدرسه 11.700.000.000 ریال‌است که 6.400.000.000 ریال آن را بانک پرداخت کرده  است.

آخرین بروزرسانی 1395/12/5