فهرست اخبار فهرست اخبار

درنشست شورای هماهنگی بانک هاي استان صورت گرفت

قدرداني استاندار خراسان رضوي از اقدامات بانك مسكن

استاندار خراسان رضوي در نشست شوراي هماهنگي بانكهاي استان از اقدامات مطلوب بانك مسكن در اشتغال زايي ، رونق توليد و تامين مسكن آحاد جامعه تقدير و تشكر كرد.

به گزارش روابط عمومی خراسان رضوی، در اين نشست كه در هتل سلام مشهد و به ميزباني بانك مسكن برگزار شد علیرضا رزم حسینی  استاندار خراسان رضوی گفت : نبايد به كساني كه اهليت اقتصادي ندارند ، تسهيلات پرداخت كنيد بلكه بايد به جاي تسهيلات كلان ، وام خرد با امكان اشتغال زايي بالا پرداخت شود.

وي در اين نشست كه معاون اقتصادی استانداری ، معاون قضایی رئیس کل دادگستری خراسان و  مدیران شعب بانکهای دولتی و خصوصی استان حضور داشتند از شبکه بانکی به عنوان موتور محرک اقتصاد یاد کرد وگفت : پرداخت تسهيلات به افراد فاقد اهليت اقتصادي باعث مي شود كه بانكها گرفتار شده و سپرده هاي مردم با مشكل مواجه شود .

وي افزود : اگر سیستم بانکی کمک نمی کرد، سال گذشته نمی توانستیم در حوزه اشتغال زایی و اجرای پروژه های اقتصادی گام های موثری برداریم.

رزم حسيني گفت : خوشخبتانه امروز همدلی و همگرایی بسیار خوبی در بین ارکان حاکمیت در استان شکل گرفته و همین مسئله به پشتوانه موثری برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به توسعه اقتصادی فرهنگی در استان تبدیل شده است

استاندار خراسان رضوی بزرگترین چالش امروز کشور را معیشت و اقتصاد مردم برشمرد وافزود : متاسفانه هنوز در افکار برخی از مدیران دستگاه های اجرایی این باور نهادینه نشده است که ما امروز در جنگ اقتصادی قرار داریم و ضرورت دارد که در همه بخش ها، تصمیمات عملیاتی، موثر و مطابق با این شرایط گرفته شود.

رزم حسيني تصریح کرد: به رغم آنکه در جنگ اقتصادی با دشمن قرار گرفته ایم اما برخی از تصمیماتی که این روزها گرفته می شود، مطابق با شرایط صلح است و در این صورت طبیعی است که نمی توان به نتایج مطلوب در راستای ایجاد رونق اقتصادی دست یافت.

وی گفت : با اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در خراسان رضوی، بسیاری از معین های اقتصادی فعالیت های اجرایی را شروع کرده اند و در تلاش هستیم که از این ظرفیت ارزشمند برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم

استاندار خراسان رضوی با اشاره به برنامه ریزی بانک ها برای پرداخت 15 هزار میلیارد تومان تسهیلات جدید در سال 98 گفت: در حوزه صنعت ایجاد هر یک فرصت شغلی حدود یک میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت درحالی که با تسهیلات 30 میلیون تومانی در دیگر بخش ها می توان برای 3 تا 4 نفر اشتغال ایجاد کرد

وی گفت: با مشارکت معین های اقتصادی و ایجاد صندوق های خرد، از سرمایه های مردمی برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی فرهنگی استفاده خواهیم کرد

در ادامه  علي رسولیان معاون اقتصادی استانداری اظهار داشت : در حوزه های اقتصادی مجموعه شاخص ها نشان می دهد که عملکرد استان  در سال گذشته با کمک بانکها عملکرد مطلوبی بوده است. وی افزود: در سال جاري بايد تمام توان خود را به ظرفيتهاي دروني استان متمركز كنيم و با كمك و همراهي بانكها بتوانيم طرح توسعه اقتصادي و رونق توليد را  اجرايي كنيم .

سپس حسن خطيب زاده مدير شعب استان با اشاره به  نامگذاري سال 98 با عنوان رونق توليدگفت : بخش مسكن به عنوان يكي از اصلي ترين بخش هاي اقتصادي و موثر در حوزه توليد و اشتغال مي باشد و بانك مسكن به عنوان تنها بانك تخصصي در اين زمينه آمادگي ارائه انواع خدمات به فعالان اين حوزه در جهت تامين مالي را دارد.

 وي افزود : در اين راستا بسته رونق مسكن در همه بخش ها توسط اين بانك طراحي شده است و به زودي شاهد رونمايي آن خواهيم بود .

امير مرتضوي معاون رئیس کل دادگستری خراسان رضوی هم در این جلسه گفت: دستگاه قضایی برای ایجاد تحول اقتصادی فرهنگی، در کنار دستگاه های اجرایی خواهد بود و انتظار می رود که تمامی نهادهای ذی ربط، به صورت هماهنگ فعالیت های اجرایی را پیش ببرند

 

حسن مونسان دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی هم در این نشست گفت: شبکه بانکی در راستای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی استان، برنامه ای عملیاتی تدوین و پیشنهاد کرده است تا زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی فراهم شود

وي ادامه داد : ست.

وی ادامه داد: از مجموع تسهیلات پیش بینی شده جهت پرداخت در سال 98، 2 هزار 250 میلیارد تومان به بخش کشاورزی، 2 هزار و 700 میلیارد تومان به بخش مسکن و ساختمان و 2 هزار و 700 میلیارد تومان به بخش تسهیلات قرض الحسنه اختصاص خواهد یافت.

دبیر شورای هماهنگی بانک های خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در سال 97، نسبت مصارف به منابع بانک های استان 68.5 درصد بود که پیش بینی شده است این رقم در سال جاری به 72.8 درصد افزایش یابد.
وی با اشاره به آمادگی بانک ها برای واگذاری واحدهای تملیکی گفت: در صورت واگذاری 138 واحد تملیکی آماده واگذاری در استان، 8 هزار میلیارد تومان دارایی بدون حتی یک ریال سرمایه گذاری جدید، آزادسازی خواهد شد.

 

 

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1398/3/20