فهرست اخبار فهرست اخبار

معاون خراسان رضوي خبر داد:

طرح بازاريابي اتباع خارجي در دستور كار مديريت

مديريت شعب خراسان رضوي طرح بازاريابي اتباع كشورهاي خارجي را در دستور كار خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومي خراسان رضوي، حميدرضا همت آبادي معاون مالي و فناوري اطلاعات مديريت  با اعلام اين خبر گفت: با توجه به رفت و آمد سالانه ميليون ها زائر از كشورهاي خارجي به شهر مشهد و همچنين تمايل بسياري از آنان به سرمايه گذاري و سپرده گذاري در بانك هاي ايران، اين مديريت مطالعه و برنامه ريزي جهت جذب منابع اتباع خارجي را از سال گذشته در دستور كار خود قرار داده است.

وي ادامه داد :  بعد از انجام مطالعات و همچنين بررسي عملكرد ساير بانك ها ، اين مديريت طرح بازاريابي اتباع خارجي را تهيه و تنظيم كرد..

به گفته همت آبادي در اين طرح برخي از اقدامات نظير انجام تبليغات محيطي و نصب بنر و پوستر به زبان عربي در شعب منتخب، مذاكره با شركت هاي گردشگري و  مراكز درماني مورد مراجعه اتباع، شناسايي و مذاكره با ليدرها براي  معرفي مشتريان، استفاده از كاركنان مسلط به زبان هاي خارجي انجام شده و پيشنهاداتي از جمله طراحي سپرده هايي با بازده مناسب فارغ از بحث اوراق و كدبورسي براي اتباع و ... به ادارات مركزي ارسال شده  است.

وي افزود : با توجه به وجود بارگاه حضرت علي ابن موسي الرضا(ع) در شهر مشهد كه هدف اصلي سفر اين اتباع مي باشد تمركز بازاريابي در شعب محدوده حرم مطهر و همچنين مركز شهر صورت گرفته است.

معاون مالي و فناوري اطلاعات مديريت در رابطه با نتايج اين طرح اظهار داشت: با اجراي اين طرح در يكسال اخير منابع قابل قبولی نیز جذب شده كه با توجه به بازدهي حسابها اكثر اين منابع در سپرده هاي ممتاز و آباد متمركز شده است وي گفت : مشکلاتی از قبیل عدم افتتاح حساب ممتاز جهت اتباع قبل از صدور مجوز معامله فرابورس که معمولا این فرایند بیش از یک ماه زمانبر بوده و عملا جذب و نگهداشت مشتری(اتباع ) را غیرممکن و یا خیلی سخت می كند،كه اميدواريم تمهيدات لازم انديشيده شود.

همت آبادي ادامه داد : با توجه به آمارهاي موجود، بيشترين تعداد اتباع خارجي را كشور افغانستان و كشورهاي حوزه خليج فارس تشكيل مي دهند كه در اين ميان سهم سپرده گذاران عراق، بحرين و كويت بيشتر  است .

 وي در خصوص ايجاد انگيزه در كاركنان  براي جذب اتباع خارجي عنوان كرد : همانند ساير طرح هاي بازاريابي لازمه اثربخشي اين طرح نيز استفاده از ابزارهاي تشويقي و تقدير از شعب موفق  است كه در دستور كار قرار دارد

همچنين اين مديريت طي گزارش ديگري خبر داد : طي مراسمي از مشتريان هدف اتباع خارجي در اين مديريت تقدير شد.

بر اساس اين گزارش :  با دعوت دوتن از مشتريان عرب زبان شعبه آيت اله كاشاني مشهد به مديريت، با اهدا هدايايي از آنان تقدير شد.

 

 

آخرین بروزرسانی 1398/6/26