تازه های اخبار تازه های اخبار

در گلستان صورت گرفت

نشست وصول مطالبات با حضور مسیولان مدیریت و معاونین 7 شعبه استان

جلسه پیگیری وصول مطالبات با حضور احمد پاک نیت مدیر شعب گلستان ، رییس دایره حقوقی و معاونین شعب مرکزی گرگان ، شهید بهشتی گرگان ، مرکزی کردکوی ، بندرگز ، آق قلا ، امیرکبیر گرگان و فاضل آباد در محل این مدیریت برگزار شد.

در این نشست مشترک ، مدیر شعب استان ضمن تاکید بر اهمیت پیگیری و جدیت و تلاش در جهت وصول مطالبات گفت : برای موفقیت در این بخش همکاران باید با آگاهی از آمار وضعیت مطالبات و عملکرد شعبه ، نسبت به پرونده های تسهیلاتی معوقه احاطه و اشراف کامل داشته باشند. وی افزود، وصول مطالبات باعث تجهیز بهتر منابع و افزایش توان مالی بانک خواهد شد و در این زمینه نقش معاونان وکارکنان و میزان توانایی و همکاری آنان با روسای شعب بسیار حایز اهمیت است و در این رابطه میزان موفقیت و یا عدم توفیق هر شعبه در رسیدن به اهداف تعیین شده رابطه مستقیم با کارایی و توانمندی معاونین آن شعبه دارد.

 مدیر شعب عنوان کرد، با استفاده از ابتکار و خلاقیت و بهرگیری از ظرفیتها و امکانات شعبه و تقویت روحیه مسیولیت پذیری در میان کارکنان ، باید ضمن استفاده از فرصتها به منظور رسیدن به اهداف تعیین شده  ، کاستیها و نقاط ضعف موجود را در حین انجام امور شناسایی و به مدیریت گزارش دهند.

مدیر شعب گلستان در ادامه با توضیحاتی پیرامون تسهیلات مسکن روستایی تصریح کرد : بنیاد مسکن استان در قبال وصول مطالبات مسکن روستایی که توسط بانک مسکن پرداخت شده است متعهد است و از این جهت می توان با مساعدت و همکاری بنیاد مسکن و با تلاش و پیگیری های لازم نسبت به وصول مطالبات بانک در این بخش اقدام کرد و در این خصوص می بایست راسا ناظر بر رسیدن به موقع اخطاریه ها به بدهکاران بود و متعاقب آن نیز اقدامات قانونی صورت پذیرد.

پاک نیت همچنین مذاکره حضوری با بدهکاران ، نظارت و بازدید مستمر از پروژه ها ، دعوت از مشتریان از طریق ارسال پیامک جهت تعیین تکلیف نمودن پرونده های تسهیلاتی قبل از سررسید ، ارسال اخطار برای مشتریان بدهکار از طریق دفترخانه ها ، اداره اجرای ثبت ، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن پس از تعامل با آنها علاوه بر روند معمول شعبه ، معرفی مشتریان بدحساب به سایر شعب و بانکها را خواستار شد. وی تاکید کرد  تقسیم پرونده های مطالباتی تحت نظر مسیولین شعبه بین کارکنان و تعیین سهمیه در زمان مشخص برای کارکنان می بایست از اهم برنامه های شعب جهت پیگیری وصول مطالبات قرار گیرد.

گفتنی است ، در ادامه این نشست هر یک از همکاران حاضر در جلسه گزارشی در خصوص اقدامات و عملکرد شعبه در زمینه وصول مطالبات و پرونده های تسهیلاتی معوق ارایه کردند و متعاقبا راهکارهای اجرایی لازم نیز در این خصوص از طرف مدیریت به آنان ارایه شد.                                                              

                      «روابط عمومی مدیریت گلستان»

آخرین بروزرسانی 1394/4/24