تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور مدیر شعب صورت گرفت :

گردهمایی فصلی روسای شعب استان گلستان

روسای شعب استان گلستان با حضور احمد پاک نیت مدیر شعب گلستان ، معاونین و روسای دوایر در سالن اجتماعات این مدیریت گردهم آمدند.
در این نشست مشترک ، پاک نیت مدیر شعب استان طی سخنانی با تقدیر از تلاش ها و زحمات کلیه همکاران در حوزه جذب منابع و وصول مطالبات عنوان کرد، وصول مطالبات و جذب منابع دو مقوله ای هستند که برای بانک بسیار حایز اهمیت می باشند و همکاران شعب استان نیز در این خصوص تلاش بسیار خوبی داشتند.مدیر شعب از روسای شعب خواست تا پس از برگزاری این جلسه، نشست مشابهی را با کارکنان زیر مجموعه خود در شعب برگزار نمایند و مباحث مربوطه و مراتب قدردانی مدیریت از تلاشهای صورت گرفته را به انان انتقال دهند. وی ابراز امیدواری کرد در سال جاری شعبی که نتوانستند در سال گذشته به اهداف مورد نظر دست یابند با همت و تلاشی بیشتر اهداف تعیین شده را تحقق بخشند.
پاک نیت در ادامه مواردی را که تحت عنوان سیاست ها و خط مشی های بانک در گردهمایی مدیران ارشد مطرح شد برای روسای شعب اعلام کرد. مدیر شعب در ابتدا پیام تشکر و قدردانی مدیرعامل بانک از کلیه کارکنان به خاطر تلاش در جهت تحقق اهداف بانک در بخشهای جذب منابع و وصول مطالبات و همچنین سایر بخش ها ابلاغ کرد.پاک نیت همچنین اظهار داشت : افزایش سرمایه بانک در سال 91 به 30 میلیلرد ریال و رشد سودآوری بانک به بیش از 100 درصد و همچنین تدوین اولین برنامه استراتژیک بانک افتخار دیگریست برای سازمان و این باعث خواهد شد تا بانک بتواند در حوزه های اقتصادی فعالیت گسترده تری داشته باشد.
مدیر شعب با بیان اینکه در سال گذشته قیمت تمام شده پول برای بانگ 5/19 درصد بود ، تصریح کرد بهترین راه کاهش هزینه ها افزایش منابع ارزان قیمت علی الخصوص در بخش جاری و قرض الحسنه است.
وی افزود 96 درصد از تسهیلات پرداختی بانک در بخش مسکن و ساختمان است و باید تلاش شود تا با کاهش این درصد و با برنامه ریزی و شناسایی مشتریان خوب به سمت تسهیلات با سود اوری بیشتر رفته تا در بخش های دیگر نیز فعالیت گسترده تری داشته باشیم.
پاک نیت ادامه داد در سال گذشته بانک مسکن تنها بانکی بود که توانست با کاهش مطالبات خود وضعیت بهتری نسبت به سایر بانک ها داشته باشد.
مدیر شعب گلستان به نقل از مدیر عامل بانک عنوان کرد ،حرکت برای وصول مطالبات می بایست با تلاش ، تدبیر و بصورت مستمر باشد.وی افزود در بخش مسکن مهر ، دولت طرف بازپرداخت مطالبات تسهیلات طرح مهر نیست و بانک واسطه پرداخت این تسهیلات است و باید منابع پرداختی در این بخش را به بانک مرکزی بازگرداند.
احمد پاک نیت همچنین در ادامه خواستار تعدیل نسبت مطالبات و تسهیلات به سپرده ها از طریق جذب منابع ، اجرای دقیق سیاست های اعتباری بانک ، دقت در اعتبار سنجی مشتریان و رعایت مقررات پول شویی شد.
وی همچنین به نقل از مدیر عامل بانک گفت ، حماسه اقتصادی همکاران بانکی در سال 92 اولویت بخشیدن به فروش اقساطی مسکن مهر است و باید بدانیم مسکن مهر کار بزرگ و مقدسی است و این دیدگاه باید در کل شبکه بانک تقویت شود. پاک نیت افزود ، تاکید مدیران ارشد بر ادامه راه مسکن مهر در عین دقت و رعایت ضوابط و مقررات بانکی ، اعمال کنترل و نظارت بیشتر بر اجرای ضوابط به منظور کاهش تخلفات ،توجه به نیروی انسانی ، اموزش کارکنان ، رعایت عدالت در پرداخت پاداش ها و کارمزد ها ، رعایت شایسته سالاری ، ایجاد روحیه نشاط و شادابی و همدلی در شعب ، تلاش برای ارتقا بیشتر رتبه بانک در بین بانک ها می باشد.
مدیر شعب اظهار داشت با توجه به وجود همکاران توانمند و با قابلیت بسیار بالا در استان ، کسب رضایتمندی مشتریان باید سرلوحه همیشگی کار کارکنان قرار گیرد.
احمد پاک نیت در ادامه این گردهمایی به بخش وصول مطالبات اشاره کرد و گفت : در بخش وصول مطالبات ، همکاران در سال گذشته تلاش های بسیارخوبی داشتند و با نگرش و دیدگاهی جدید به موضوع وصول مطالبات می پردازند.
وی تاکید کرد ،الزام و تکلیف شعب وصول پرونده های تسهیلاتی مشکوک الوصول است که باید در این خصوص اقدام به صدور اجراییه کرد.
مدیر شعب افزود حضور فیزیکی و ارسال اخطار و مذاکره با مشتریان در زمان حضور فیزیکی و همچنین ارسال پیامک و گرفتن چک از مشتریان برای دریافت مطالبات علی الخصوص مطالبات غیر جاری می تواند بسیار اثر بخش باشد. پاک نیت تصریح کرد تعامل مناسب با بدهکاران و رعایت احترام و نیز قرار گرفتن در مجاور مشتریان نه در تقابل با آنان و کسب راهکار و راهنمایی لازم از مدیریت در خصوص پرونده های تسهیلاتی مشکل دار و همچنین تلاش و پیگیری مستمر از همان ابتدای سال می تواند کمک شایانی به امر وصول مطالبات نماید.
مدیر شعب استان در بخش پایانی سخنان خود به موضوع بازار یابی اشاره کرد و گفت : به دنبال جذب منابع باشید و تنها راه رسیدن به منابع بازاریابی آگاهانه است. وی افزود همکارانی که به بازاریابی اعتقاد داشته باشند نتیجه لازم را می گیرند، در غیر اینصورت نتیجه لازم را دریافت نخواهند کرد. پاک نیت اذعان کرد ، یک رییس خوب رییسی است که هنر بازاریابی ، جذب منابع و وصول مطالبات را به خوبی بلد باشد.وی یاداور شد با بازاریابی آگاهانه و موثر و برتامه ریزی لازم و افزایش تعداد مذاکرات و فرصت طلبی در شناسایی مشتریان و همچنین با مراجعات مکرر ، جدیت و پیگیری لازم و بهره گیری از تمامی کارکنان شعبه مطمینا در بازاریابی موفق خواهید شد و اهداف بانک تحقق می یابد.
در ادامه این نشست ، نوروزی پور معاون مالی و فناوری مدیر شعب ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های صورت گرفته توسط کارکنان ، نکات و مواردی را در بخش های مختلف بانک از جمله نقل و انتقال وجوه به سایر بانک ها ، عدم تبلیغات قرعه کشی حساب های قرض الحسنه ، دستگاه های خود پرداز ، تکریم ارباب رجوع ، بازاریابی و جذب منابع و بیمه های صندوق برای مسیولان شعب عنوان کرد.
وی در ادامه به موضوع جذب منابع اشاره کرد و گفت ، هدف امسال در این بخش رشد 35 درصدی سپرده ها است و این امر محقق نخواهد شد مگر با تلاش و همکاری کلیه کارکنان در تمامی سطوح.
نوروزی پور در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه بازاریابی پرداخت و خواستار تشکیل تیم بازاریابی و ایجاد روحیه همکاری و مشارکتی در میان کارکنان شعب شد. وی اظهار داشت همکاران باید نسبت به انواع سپرده های بانک آشنایی و اشراف کامل داشته و مسولان شعب نیز باید کارکنان زیر مجموعه خود را نسبت به این امر توجیه نمایند. نوروزی پور در ادامه از مسیولان و کارکنان شعب موفق در زمینه جذب منابع و کاهش مطالبات در سال گذشته شامل شعب مرکزی گرگان ، مرکزی گنبد ، بندر ترکمن ، آزادشهر ، مینودشت ، شهید بهشتی گرگان ، بندرگز ، ولی عصر گرگان ، رسالت گرگان ، شهدا گرگان ، ایران مهر گرگان ، شهید شاهرخی گرگان ، فردوسی گنبد ، امام رضا (ع) علی آباد ، با اهدا کارت هدیه تقدیر کرد.
در ادامه این نشت مشترک ، ارسلان گران مسیول دایره اعتباری مدیریت به تشریح سیاستهای اعتباری بانک در سال جاری پرداخت و پاسخ گوی سوالات همکاران بود . در بخش دیگری از این گردهمایی نیز از یاسر حسن پور ، مسیول دایره سیستم ها به خاطر ارایه خدمات به مسافران در ایام تعطیلات نوروز در زمینه دستگاههای خودپرداز ، با اهدای کارت هدیه تقدیر شد. همچنین لوح تقدیری به پاس قدردانی از تلاش ها و زحمات دبیر هسته پژوهش مدیریت به ابوالفضل علیشاهی اهدا شد.
و در بخش پایانی این جلسه ، حکم انتصاب محمدصادق مرادی به سمت سرپرست جدید دفتر حراست مدیریت قرایت و به وی اهدا شد و از تلاش ها و زحمات سید عیسی حسینی سرپرست قبلی دفتر حراست تقدیر بعمل آمد .
آخرین بروزرسانی 1394/4/24