تازه های اخبار تازه های اخبار

روسای شعب؛ نمایندگان مدیرعامل در شعبه می‌باشند

این مطلب را منوچهر فتح‌آبادی سرپرست اداره کل امور کارکنان در همایش روسای دوایر مدیریت و ‏روسای شعب استان گلستان که دکتر ناصر رفیعی رئیس اداره کل آموزش، دکتر علیرضا ابراهیمی ‏سرپرست اداره کل رفاه و درمان کارکنان، مجید اسدی فر مدیر شعب گلستان و معاونین این مدیریت ‏حضور داشتند عنوان کرد.‏

در این نشست مشترک، فتح‌آبادی با ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران استان گلستان، هدف از سفر به استان‌ها را آشنایی با مسائل و مشکلات و دغدغه‌های همکاران در سراسر کشور دانست و توجه به نیروهای انسانی و تلاش و پیگیری برای رفع نیازها و خواسته‌های آنان را یکی از اصول موفقیت سازمان‌ها برشمرد.

وی رفع نیازها و خواسته‌های کارکنان را به عنوان مشتریان داخلی سازمان، پیش‌نیاز و مقدمه‌ای برای کسب رضایت و وفاداری مشتریان بیرونی سازمان دانست. وی در ادامه سخنان خود به سیاست و استراتژی‌های بانک در بخش سرمایه‌های انسانی اشاره کرد و از همکاران خواست با تلاش و همت خود بانک را در رسیدن به اهداف و برنامه‌های حوزه منابع انسانی یاری کنند.

سرپرست اداره کل امور کارکنان با تأکید بر همدلی کارکنان از روسای شعب استان خواست تا به بیان مشکلات و پیشنهادات خود در حوزه منابع انسانی بپردازند. فتح‌آبادی گفت: با توجه به دستور ویژه مدیرعامل بر لزوم توجه به حوزه منابع انسانی، بررسی و پایش استان‌ها و شعب در دستور کار قرار گرفته و فرصت مناسبی به‌منظور انتقال مسائل و مشکلات و پیشنهادات کارکنان فراهم شده است.

 وی روسای شعب را نماینده مدیرعامل در شعبه دانست و ابراز امیدواری نمود تا با تفویض اختیار بیشتر به مدیریت‌ها و شعب شاهد ایجاد پویایی بیشتر در شعب باشیم.

در ادامه این نشست، پس از سخنان منوچهر فتح‌آبادی پنل پرسش و پاسخ برگزار شد و هر یک از روسای شعب استان به بیان مسائل و مشکلات و پیشنهادات خود در بخش‌های مختلف حوزه منابع انسانی پرداختند و در ادامه فتح‌آبادی سرپرست اداره کل امور کارکنان، رفیعی رئیس اداره کل آموزش و ابراهیمی سرپرست اداره کل رفاه و درمان کارکنان به دریافت نظرات و پیشنهادات روسای شعب و پاسخگویی به آنها پرداختند.

همچنین در بخش دیگری از این گردهمایی، دکتر ناصر رفیعی رئیس اداره کل آموزش، به ذکر اهمیت مسائل و نکات آموزشی و سلامت نفس کارکنان بانک مسکن اشاره کرد و گفت: یکی از افتخارات بانک مسکن این است که در سال گذشته با کمترین تخلفات اداری و سازمانی در نظام بانکی کشور دارای رتبه برتر می‌باشد و کارکنان بانک مسکن به ویژه استان گلستان در این حوزه شاخص و الگو بوده و جزء سالم‌ترین استان‌های کشور است.

وی در ادامه از مدیر شعب استان گلستان و نگاه و توجه خوب ایشان به بخش آموزش کارکنان تشکر و قدردانی کرد و افزود: با توجه به تغییرات بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانک نیاز به برگزاری دوره‌های آموزشی جهت کارکنان جهت به روزرسانی و آموزش آنان وجود خواهد داشت.

رئیس اداره کل آموزش به تغییرات قانون چک، مدیریت منابع و مصارف در بانک و اعتبارات اسنادی ریالی و نیز سایر سرفصل‌ها و شاخص‌های مهم در حوزه آموزش اشاره و بر لزوم آموزش به همکاران و برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط تأکید کرد.

در ادامه دکتر ابراهیمی سرپرست اداره کل رفاه و درمان کارکنان نیز طی سخنانی در این نشست، با ابراز خرسندی از حضور در استان گلستان و تشکر و قدردانی از حضور همکاران در این جلسه، گفت: تمامی تلاش ما در اداره کل رفاه و درمان کارکنان بانک، رعایت شأن و منزلت تمامی کارکنان و ایجاد امکانات رفاهی بیشتر و نیز عقد قرارداد با مراکز درمانی و رفاهی برای همکاران و خانواده های ایشان است تا همکاران با آرامش و آسودگی خاطر بیشتری به فعالیت و ارائه خدمات در بانک بپردازند.

وی افزود؛ در حوزه اماکن رفاهی و ورزشی نیز در استان گلستان سعی داریم که با اماکن و مراکز مختلف قرارداد منعقد کنیم تا همکاران ما و خانواده‌های آنان در اقصی نقاط استان از امکانات رفاهی ، درمانی و ورزشی بهره‌مند شوند.

در ادامه این نشست مشترک، مجید اسدی فر مدیر شعب گلستان ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران ارشد بانک در استان و تقدیر از برگزارکنندگان این گردهمایی؛ از نگاه و عنایت ویژه مدیرعامل ، اعضای هیئت‌مدیره و هیئت عامل بانک نسبت به منابع انسانی تقدیر و تشکر نمود.

مدیر شعب گلستان در ادامه گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و گفت: مدیریت شعب گلستان دارای درجه 2 نوع الف و 25 شعبه است که تعداد کارکنان شاغل و شرکتی آن 318 نفر و همکاران بازنشسته 53 نفر می‌باشد. وی در ادامه آمار جلسات برگزار شده در حوزه انتصابات، تعداد تشویقی‌ها و تقدیرنامه‌های صادره و لوح‌های تبریک سالروز ازدواج و تولد کارکنان را ارائه نمود.

اسدی فر همچنین به حوزه جذب منابع پرداخت و اظهار داشت: مانده کل منابع شعب استان با رشد 7/16 درصدی نسبت به ابتدای سال، 13040 میلیارد ریال است که توانسته‌ایم 224 درصد از اهداف تعیین‌شده را در این حوزه تحقق‌بخشیم. وی افزود: سهم بانک مسکن از شعب بانک‌های دولتی استان 7 درصد و سهم آن از منابع شعب بانک‌های دولتی 8/4 درصد است.

مدیر شعب گلستان در خصوص عملکرد این مدیریت در حوزه وصول مطالبات گفت: مانده مطالبات شعب استان 149/2 میلیارد ریال با NPL 51/7 درصدی و میزان کاهش مطالبات نسبت به ابتدای سال 228 میلیارد ریال و بالغ بر 10 درصد است.

وی ادامه داد: تعداد پرونده‌های مطالباتی استان با کاهش 7797 فقره‌ای نسبت به ابتدای سال 24316 فقره بوده است. مجید اسدی فر همچنین به موضوع تسهیلات اشاره و عنوان کرد؛ مانده کل تسهیلات مدیریت 490/26 میلیارد ریال می‌باشد و نرخ تمام‌شده منابع 10 درصد و تعداد دوره‌ های حضور این مدیریت در منطقه سبز ارزیابی عملکرد، هفت دوره است.

مدیر شعب استان در بخش دیگری از سخنان خود تعداد پروژه‌های معرفی‌شده در طرح اقدام ملی مسکن را 834 واحد و تعداد پروژه‌های منعقدشده را 120 واحد با 1287 فقره حساب افتتاحی عنوان کرد. اسدی فر در ادامه موارد اصول مدیریت مشارکتی را که در استان اجرایی و یا در حال اجرا می‌باشد عنوان کرد. وی در پایان سخنان خود برخی از مسائل و مشکلات موجود در صف و ستاد مدیریت را مطرح و ابراز امیدواری نمود تا با رهنمودهای مدیران عالی بانک و همت و تلاش همکاران این موارد مرتفع شود.

گفتنی است، در پایان این گردهمایی، از همکاران فرزند شهید، نفرات برتر آزمون سنجش اطلاعات شغلی کارکنان و تعدادی از همکاران این مدیریت که مورد تشویق کتبی قرار گرفتند، با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل و قدردانی شد.

شایان‌ذکر است، مدیران ارشد بانک طی سفر به استان گلستان، پس از این گردهمایی از شعب مرکزی و ناهارخوران گرگان بازدید و از نزدیک با همکاران این شعب دیدار و در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفتند.

آخرین بروزرسانی 1399/11/26