نمایش اخبار نمایش اخبار

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد:

بانک مسکن، بانک برتر در تامین مالی مسکن روستایی

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: بانک عامل بخش مسکن برترین بانک در زمینه ارائه تسهیلات بازسازی مسکن روستایی در کشور است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، علیرضا تابش صبح امروز در نشست با خبرنگاران اعلام کرد: از میان بانک‌های عامل تا کنون تنها بانک مسکن در پرداخت تسهیلات 20 میلیون تومانی بازسازی مسکن روستایی همکاری خوبی داشته است و بعد از بانک مسکن، بانک‌ سپه و بانک تجارت نیز همکاری خوبی داشتند اما متاسفانه سایر بانک‌ها ، عدم وصول مطالبات در مسکن روستایی را بهانه کرده و اعلام می‌کنند به این دلیل نمی‌توانند سریعاً اقدام به پرداخت تسهیلات کنند.
تابش با بیان اینکه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی از سوی بانک‌های عامل از منابع خود بانک‌ها انجام می شود؛ افزود: از آنجا که بانک ها باید سالیانه مابه‌التفاوت سود را در بودجه‌های سنواتی خود پیش بینی کنند برخی از آن‌ها در پرداخت تسهیلات سرعت لازم را ندارند.
وی اعلام کرد: از سوی دیگر اگر مردم در بازپرداخت تسهیلات و پرداخت اقساط تاخیر کنند هم متقاضیان ضرر می‌کنند و هم به سیستم بانکی ضرر زده‌اند، بنابراین از تسهیلات گیرندگان تقاضا داریم نسبت به بازپرداخت به موقع تسهیلات خود اقدام کنند.
رییس بنیاد مسکن گفت: تا کنون برای 3 میلیون و 188 واحد مسکن روستایی سند صادر شده است و در سال 97 نیز 120 هزار سند صادر خواهد شد؛ همچنین در شهرهای زیر 25 هزار نفر 190 هزار سند صادر شده و در سال 97 نیز 60 هزار سند دیگر صادر خواهد شد.
تابش در خصوص مقاوم‌سازی سازه‌های مسکن روستایی نیز، گفت: مقاوم‌سازی و بازسازی واحدهای مسکن روستایی باعث شد تا سازه‌های روستاها مقاوم شود به طوری که زمانی 7 درصد سازه‌های روستایی در مقابل زلزله‌ها مقاوم بوده‌اند اما در حال حاضر این عدد به 40 درصد رسیده است و حتی در برخی شهرستان‌ها این عدد به 58 درصد نیز می‌رسد.
درخواست 101 هزار تسهیلات نوسازی در کرمانشاه
رئیس بنیاد مسکن گفت: تا کنون ۱۰۱ هزار زلزله زده کرمانشاه برای بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده بر اثر زلزله آذرماه در این استان در بنیاد مسکن تشکیل پرونده داده اند که حدود ۴۳ هزار درخواست برای دریافت 43 هزار فقره تسهیلات بازسازی به مرحله انعقاد قرارداد با بانک ها رسیده است.
تابش افزود: ۶۷ هزار و ۵۰۰ نفر از زلزله زدگان استان کرمانشاه تاکنون به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که ۴۲ هزار و ۹۷۰ واحد با بانک ها قرارداد بسته اند.
وی خاطرنشان کرد: کل واحدهایی که پس از زلزله کرمانشاه در این استان مورد کارشناسی و ارزیابی بنیاد مسکن قرار گرفت ۱۲۴ هزار و ۲۴ واحد بود که بیش از صد و یک هزار واحد در بنیاد مسکن تشکیل پرونده دادند. از این تعداد پرونده ۳۵ هزار و ۲۰۰ هزار واحد احداثی و ۵۲ هزار واحد نیز تعمیراتی هستند. ضمن اینکه سه هزار و ۹۶۱ واحد تجاری نیز در میان واحدهای آسیب دیده از زلزله قرار دارد.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر یک میلیون و ۶۳۰ هزار واحد روستایی نوسازی شده و ۳۵۰ هزار واحد نیز بازسازی شده است؛ افزود: در سال جاری احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی را در دستور کار قرار داده ایم که مصوبه آن در روزهای پایانی سال گذشته به بنیاد مسکن ابلاغ شد.

 

آخرین بروزرسانی 1397/2/6