نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیر عامل در نشست ویدیو کنفرانس:

بانک مسکن در راستای رونق بخش مسکن و خروج از رکود فعالیت می کند

نشست ویدیو کنفرانس که به منظور تشریح طرح مهرگان با حضور مدیرعامل ، اعضای هیات مدیره و مدیران امور برگزار شد .
به گزارش خبرنگار ما در این نشست دکتر محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک طی سخنانی با قدردانی از زحمات کارکنان در 6 ماهه ابتدای سال جاری گفت: سهم بانک مسکن از تسهیلات بخش مسکن در چند سال گذشته روند کاهشی داشته و اگر قرار است ما بانک پیشتاز در مسکن و ساختمان داشته باشیم باید سهم بیشتری از مسکن و ساختمان داشته باشیم .
وی با اشاره به لزوم شناسایی و ارزیابی مشتریان خوب برای پرداخت تسهیلات تصریح کرد: یکی از وظایف اصلی ما پرداخت تسهیلات است و باید در این زمینه بیشتر فعالیت نماییم.
مدیر عامل بانک در ادامه گفت : بانک مسکن در مقام یک بانک تخصصی توسعه ای باید در راستای تحریک بخش مسکن و خروج از رکود فعالیت نماید و به عنوان پیشران خروج از رکود مطرح شود و در این راستا انتظار این است که حجم تسهیلات اعطایی افزایش یابد.
باید تسهیلات ما به شکل یک جریان زنده تداوم داشته باشد 
وی همچنین بر رعایت بهداشت اعتباری و ارزیابی مشتریان برای پرداخت تسهیلات تاکید کرد و گفت: پرداخت تسهیلات در بخش های مختلف بخش مسکن به مشتری اهل آن باعث احیای مشتریان قبلی بانک می شود. 
مدیرعامل در ادامه سخنان خود بر تسریع در فروش اقساطی تسهیلات مسکن مهر تاکید کرد.
دکتر بت شکن به پیشنهادات بانک برای اصلاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم به بانک مرکزی اشاره کرد و در ادامه بر پرداخت تسهیلات بدون معوق تاکید کرد و گفت: باید با انبوه سازان در استان ها مذاکره کرده و مطالبات را وصول کنید .همچنین تعیین تکلیف مطالبات غیر جاری باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیر عامل بانک با اشاره به توافق نامه بین بانک و سازمان عمران شهرهای جدید تصریح کرد: این توافق نامه در راستای ایفای نقش بانک به عنوان یک بانک توسعه ای است و باید مدیریت ها نیز گام هایی برای خروج مسکن از رکود بردارند ونقش پیشران برای بخش مسکن داشته باشیم.
در ادامه این نشست علیرضا بلگوری، عضو هیات مدیره با مناسب دانستن وضعیت بانک در حوزه منابع گفت: در حوزه مطالبات و مصرف تسهیلات کمی مشکل وجود دارد و باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد. 
وی در ادامه با تاکید بر پیگیری وصول مطالبات گفت: در سال جاری باید بیشتر انرژی را در وصول مطالبات بگذاریم و این امر پیگیری تک تک اعضا را می خواهد . کارکنان در مدیریت ها و شعب برنامه ریزی داشته باشند و مشتریان را به صورت روزانه و هفتگی رصد کنند. 
شایان ذکر است، در ابتدای این نشست محمد حسین جوادیان رییس اداره کل امور شعب استان ها طی سخنانی با بیان گزارش عملکرد بانک در 5 ماهه ابتدای سال گفت: در جذب منابع از نظر مبلغ 96% اهداف و بر اساس مانده 98% اهداف محقق شده است .
وی در این زمینه افزود: مدیریت های خراسان شمالی، رضوی وجنوبی ، اردبیل ، زنجان، اصفهان، لرستان، آذربایجان شرقی ، سیستان و بلوچستان، ایلام ، جنوب غرب تهران، گلستان و گیلان موفق به تحقق 100 درصدی اهداف شدند.
جوادیان ادامه داد: در بخش حساب جاری صفر درصدی بانک با 3/18 رشد 1/92 اهداف محقق شد. در صندوق پس انداز مسکن یکم 30% از اهداف و در فروش اقساطی مسکن مهر 45% هدف تحقق یافته است.
وی در ادامه با اشاره به نیاز به تحرک در بخش مسکن ضرورت اجرای طرح مهرگان را در بازه زمانی مشخص شده را تشریح کرد.
همچنین مدیران امور موارد مرتبط با طرح مهرگان را از طریق ویدیو کنفرانس برای مدیران شعب تشریح کردند.
آخرین بروزرسانی 1394/7/25