نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیر عامل در مراسم معارفه مدیر شعب سمنان:

سرمایه اجتماعی بالای بانک ناشی از عملکرد صادقانه کارکنان است

مراسم تکریم و معارفه مدیران شعب سابق و جدید سمنان با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و استاندار و نماینده سمنان در مجلس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت سمنان، در این مراسم که مدیر امور حراست، جمعی از روسای ادارات کل بانک، مدیران بانک‌های استان، روسای شعب بانک مسکن و بازنشستگان استان سمنان حضور داشتند، دکتر محمد هاشم بت‌شکن مدیر عامل بانک از تلاش‌های اصغر ترحمی مدیر سابق شعب استان تقدیر و حکم حسین حاجی‌پور به عنوان مدیر شعب استان سمنان را به وی اعطا کرد.
در این مراسم مدیر عامل، با اشاره به سرمایه اجتماعی بسیار بالای بانک در کشور که ناشی از عملکرد صادقانه کارکنان است، گفت: مهم‌ترین افتخار کارکنان ما خدمت به اقشار مختلف به‌ویژه اقشار میان درآمدی و ضعیف جامعه در جهت کمک به آینده آنان است.
وی، بزرگترین اتفاق اقتصادی اقشار متوسط جامعه را خرید ملک عنوان کرد و افزود: از آنجا که در کشور ما مسکن علاوه بر بار معنوی و آرامش افراد به نوعی با آینده آن هم پیوستگی دارد، بانک مسکن در آینده‌سازی اقشار مختلف جامعه نقش دارد.
دکتر بت شکن افزود: در حال حاضر بانک مسکن بزرگترین بانک کشور از حیث مانده تسهیلات و همچنین دارای مستحکم‌ترین پرتفوی تسهیلاتی کشور است.
وی ادامه داد: به دلیل ویژگی‌های خاص تسهیلات پرداختی بانک مسکن از جمله خرد و پراکنده بودن تسهیلات، پرداخت تسهیلات با نظارت مستمر و با پیشرفت فیزیکی در محل موضوع قرارداد ، اخذ وثیقه ملکی محکم و متعهد بودن آحاد مردم به بازپرداخت اقساط، کمترین میزان معوقه نظام بانکی متعلق به این بانک است. 
وی همچنین با اشاره به ویژگی های متمایز بانک مسکن از جمله کمترین نرخ سود تسهیلات و طولانی ترین دوره بازپرداخت سررسید تسهیلات در شبکه بانکی، گفت: بانک مسکن به عنوان بزرگترین بانک کشور از منظر دولتی، تخصصی و توسعه ای برای پیاده سازی اهداف توسعه ای در بخش مسکن در خدمت دولت و مردم است پس نیاز به حمایت دارد از طریق افزایش سرمایه لازم از جانب دولت و مجلس به بانک مسکن محقق می شود. 
مدیر عامل با بیان اینکه، بانک مسکن می تواند 12 برابر سرمایه خود تسهیلات اعطا کند، لازم است دولت و مجلس در بودجه سال آینده و برنامه ششم موضوع افزایش سرمایه بانکهای تخصصی و توسعه ای را در اولویت قرار دهند تا بانک بتواند خدمات بهتری به جامعه ارایه نماید.
دکتر بت‌شکن با اشاره به مانده تسهیلات بانک مسکن ، سهم بازار این بانک در تسهیلات نظام بانکی کشور را 22 درصد اعلام کرد و در خصوص منابع بانک مسکن گفت: در سال گذشته با کمک‌های دولت و با تلاش کارکنان بانک توانستیم رشد 30 درصدی در جذب منابع داشته باشیم و در حال حاضر سهم بازار بانک مسکن از مانده سپرده های نظام بانکی کشور با 1 درصد رشد، 8 درصد است.
وی، سهم بازار بانک مسکن در بخش تسهیلات مسکن در نظام بانکی کشور را 45 درصد اعلام کرد و با اشاره به عدم پذیرش سایر بانکها برای پرداخت تسهیلات طرح مسکن مهر، افزود: بانک مسکن این مهم را به عنوان یک وظیفه ملی پذیرفت مقتضی است که این فداکاری بانک باید توسط دولت و مجلس مورد حمایت قرار گیرد تا بانک بتواند همچنان به خدمت رسانی صادقانه خود به جامعه ادامه دهد.
مدیرعامل، برنامه بانک مسکن را رهبری تامین مالی بخش مسکن کشور دانست و در همین راستا به طرح صندوق پس انداز مسکن یکم اشاره کرد و گفت: عملکرد 2 ماهه بانک در این طرح که تاکنون با ثبت نام حدود 13000 نفر است، مناسب ارزیابی می‌شود.
دکتر بت شکن با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در هفته دولت که اولویت کشور را اقتصاد عنوان کرده بودند ، از اجرای برنامه های جدید در سال جاری توسط بانک مسکن به منظور کمک به خروج از رکود اقتصادی کشور خبر داد و نسخه شفابخش اقتصاد کشور را اقتصاد مقاومتی دانست چراکه موجب رونق بخش تولید با اتکا به ظرفیت های درونی کشور و نگاه بیرونی می‌شود.
وی، گفت: بخش مسکن و ساختمان یکی از بخش های مهم و پیشران پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در کشور است به دلیل اینکه نیاز به انتقال ارز و تکنولوژی از سایر کشورها ندارد و باعث اشتغال فراوان نیز خواهد شد. بانک مسکن با تکیه بر نیروی انسانی پرتلاش و با روحیه جهادی ، بخش تامین مالی این حوزه را بر عهده دارد .
مدیر عامل، با اعلام آمادگی بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات به انبوه سازان ، شرکت های ساختمانی معتبر و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی در استان سمنان ، از پرداخت 5/4 برابری تسهیلات به منابع جذب شده در استان سمنان خبر داد و در همین راستا حمایت استاندار و مدیران استان از بانک مسکن و مدیر جدید استان جهت تقویت منابع بانک را خواستار شد.
وی، استفاده از ابزارهای مختلف تامین مالی و روشهای جدید جذب منابع را از تکالیف جدید مجمع برای بانک دانست و با اشاره به ماهیت کاری بانک مسکن ، ابزارهای خاص بانک مسکن از قبیل حساب صندوق پس انداز مسکن ، سپرده ممتاز ، اوراق مشارکت و صکوک - که به زودی ارایه می شود- را جهت جذب سپرده های خرد شهروندان بسیار مناسب خواند.
دکتر بت شکن همچنین از ارتقای ظرفیت توسعه ای بانک به منظور اجرای پروژه های بزرگ از قبیل تامین مالی زیرساختهای شهری و آزاد راه ها در آینده نزدیک خبر داد .
مدیر عامل با تشکر از زحمات 28 ساله اصغر ترحمی در استان سمنان و آرزوی توفیق در پست جدید در استان خراسان رضوی، حاجی پور مدیر جدید شعب استان را از مدیران شایسته و سخت کوش با 27 سال سابقه در بانک مسکن دانست و انتصابات در بانک مسکن را بر اساس شایسته سالاری عنوان کرد.
در ادامه وکیلی استاندار سمنان با قدردانی از زحمات ترحمی مدیر سابق شعب استان، وی را مدیری دلسوز ، همراه و پاسخگو خواند و برای حاجی پور مدیر جدید شعب استان سمنان آرزوی موفقیت کرد .
وی، فرصتی که خداوند در اختیار کارکنان بانک مسکن به جهت خدمت در بخش مسکن قرار داده را فرصتی استثنایی خواند و لذت صاحبخانه کردن مردم را بسیار شیرین دانست.
وکیلی، استان سمنان را به دلیل هماهنگی و پیگیری های مستمر آقای ترحمی و همراهی و تلاشهای کارکنان بانک مسکن ، استانی موفق در طرح مسکن مهر دانست و گفت: اکنون شاهد کمترین مشکل و فشار در بخش مسکن استان هستیم .
همچنین، خسروی نماینده مردم سمنان ، مهدیشهر و سرخه و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از زحمات ترحمی قدردانی کرد و افتخار ساخت 30 هزار واحد مسکن مهر در استان را مدیون زحمات و تلاشهای بانک مسکن استان دانست و گفت: بانک مسکن از ابتدای طرح تا پایان با پیگیری و هماهنگی نقش به‌سزایی در این امر داشت.
خسروی به کارکنان بانک مسکن به دلیل خانه دار کردن حدود 2 میلیون و 500 هزار نفر در کشور در طرح مسکن مهر تبریک گفت و این افتخار بزرگی که به نام کارکنان بانک مسکن در تاریخ کشور ثبت شد را قابل تقدیر و ستایش دانست .
در ادامه اصغر ترحمی مدیر سابق شعب استان از اقدامات ارزشمند مدیر عامل بانک که بسیار راهگشا است تقدیر کرد و گفت: تعامل سازنده با مجموعه وزارت راه و شهرسازی و دولت در خصوص اخذ مهلت در بازپرداخت وصولی های مسکن مهر ، طراحی و اجرای طرح های ضربتی متناسب با شرایط بازار عملکرد رقبا از قبیل طرح 76 ، برکت و سپرده نوروز که منجر به جذب و نگهداری تعداد کثیری از مشتریان و منابع شد، از جمله این اقدامات به شمار می رود.
وی، کسب مجوز حساب صندوق پس انداز مسکن یکم و تبلیغات وسیع ، برگزاری جلسات ارزیابی عملکرد مدیریت ها و تعیین پارامترهای متفاوت در سنجش عملکرد مدیریتها ، طراحی و تدوین الگوی 1+5 به عنوان چراغ راه سازمان و الگوی قابل اتکا و استفاده ، تغییر و شفاف سازی سیاست اعتباری با رویکرد انبساطی و رعایت بهداشت اعتباری ، توجه ویژه به سرمایه انسانی به عنوان محور توسعه و پیشرفت سازمان را از دیگر اقدامات قابل تقدیر مدیر عامل برشمرد.
ترحمی همچنین به ارایه گزارشی از استان سمنان و عملکرد مدیریت در حوزه های مختلف بانکداری پرداخت.
سپس حسین حاجی پور مدیر جدید شعب استان با قدردانی از زحمات ترحمی در طول دوران خدمت در استان سمنان، ابراز امیدواری کرد تا با نگاه ویژه به اهداف ابلاغی و اقتصادی بانک که در حقیقت آیینه تمام نمای نظام پولی اسلامی است در راستای سیاستهای دولت گام برداشته شود.
مدیر شعب سمنان با اشاره به ظرفیت بالای استان در بخش صنعت و معدن ، کسب بیشتر سهم بازار و موفقیت بیشتر در استان را در گرو تلاش و همکاری کارکنان متخصص و پرتوان استان دانست.
وی، تلاش در جهت کسب اهداف تعیین شده ، حفظ ارزشهای سازمانی و ارج نهادن به تلاش و کار صادقانه ، ایجاد نشاط و چابکی در انجام امور ، توجه ویژه به منابع انسانی به عنوان رکن اساسی و سرمایه سازمان ، ارتقای سطح کیفی آموزش با هدف نخبه پروری، انتصابات بر اساس شایسته سالاری از جمله برنامه های خود در استان سمنان عنوان کرد.
حاجی پور افزود: هدفمندی نحوه پرداخت پاداشها و اضافه کار بر اساس عملکرد کارکنان ، بازاریابی و جذب منابع ارزان قیمت و خرد و پایدار ، احیای صندوق مسکن به ویژه صندوق مسکن یکم ، کنترل و کاهش مطالبات ، افزایش درآمدها بر اساس خدمات کارمزد محور، تمرکز بر فعالیتهای بخش مسکن و ساختمان ، رعایت بهداشت اعتباری ، گسترش فرهنگ بانکداری الکترونیک ، کاهش نرخ تمام شد پول ، تعامل سازنده با مقامات استانی و دستگاههای اجرایی و رسیدگی به مشکلات مردم بر اساس وظایف را از دیگر برنامه های خود در استان عنوان کرد.
مدیر شعب سمنان، رسالت خود و کارکنان استان را حفظ جایگاه بانک مسکن به عنوان اصلی ترین نهاد مالی تامین مسکن مردم و ارتقای این جایگاه از طریق اخذ تدابیر مناسب ، روحیه خدمت ، پاسخگویی به مردم و واحدهای نظارتی با استفاده از تجارب ارزشمند گذشته و توان بالای کارکنان عنوان کرد.
در پایان نیز از 8نفر از فرزندان شهید شاغل در مدیریت استان با اهدای لوح و هدیه از طرف مدیر عامل بانک تقدیر شد . 
بر اساس این گزارش، دکتر بت شکن و اعضای هیات مدیره و مدیران امور در این سفر دو روزه در گروه های جداگانه و با سفر به شهرهای استان ضمن بازدید از شعب استان با کارکنان شعب دیدار و گفتگو کردند.
آخرین بروزرسانی 1394/7/25