نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیرعامل بانک:

نقش حراست،تضمین اعتبار نظام مالی است.

نقش های حراست مانند سلامت،شفافیت وانضباط،تضمین کننده حسن شهرت واعتبار نظام مالی است.
به گزارش حراست، در این مراسم دکتر بت شکن، مدیر عامل بانک با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری سال جاری را سال آرزوی های بزرگ دانست.
وی با بیان اینکه سال آرزوی بزرگ دارای فرصت ها و چالش های بزرگ است، افزود:فرصت های بزرگ شامل ظرفیت بزرگ و کارآمد نیروی انسانی کشور و سرمایه اجتماعی و همراهی مردم و پیشرفت های علمی دانستند و چالش های بزرگ را نیز که مدنظر مقام معظم رهبری می باشند را مسیله اقتصادی قلمداد نمودند.
دکتر بت شکن، لازمه نقش آفرینی در عرصه اقتصاد و بانک را کار جهادی دانست و گفت: بدون هدف گذاری در این عرصه با روزمرّگی مواجه خواهیم شد.
مدیرعامل بانک به نقل از فرازهای دیگری از بیانات مقام معظم رهبری پرداخت و افزود: اگر سه عنصر اقتصاد مقاومتی، برنامه محور بودن و مدیریت جهادی را با هم جمع نماییم به عرصه اقتصادی سامان خواهیم داد.
وی به اولین عنصر یعنی اقتصادی مقاومتی پرداخت و گفت: معضل اقتصاد ما اتکای به نفت است که به یاری خداوند با واگذاری امور اقتصادی به مردم و در نتیجه افزایش بهره وری به منویات مقام معظم رهبری دست خواهیم یافت.
وی به دومین عنصر یعنی برنامه محور بودن پرداخت و افزود: در دهه دوم سند چشم انداز هستیم و مقطع کنونی تدوین برنامه ششم، در حال انجام است که رشد اقتصادی پایدار و شتابان که اشتغال زایی پیش بینی شده است؛ این برنامه پیوندهای اقتصادی متقابل و شبکه ای را با کشورهای منطقه و تبدیل شدن ایران به قطب تجارت ترانزیتی با تکیه بر پیمان های تجاری پولی و مالی را رقم می زند.
ایشان با اشاره به اینکه نظام بانکی حدود90 درصد از تامین مالی کشور را بر عهده دارد که باید تقویت و تحریک گردد افزود: شفافیت مالی و سلامت نظام بانکی نکته کلیدی تاکیدات رهبری می باشد.
دکتر بت شکن با اشاره به یکی از معضلات بانک ها یعنی مطالبات معوق اشاره نمود: یکی از بندهای اساسی برنامه ششم توسعه کاهش مطالبات غیرجاری است.
وی با اشاره به ویژگی های نظام بانکی که شریان حیاتی اقتصاد که دارای نقش واقعی و اعتباری است اشاره کرد و گفت: هر دو نقش تامین کننده اطمینان و اعتماد به نظام پولی و مالی است که نقش حراست مانند سلامت، شفافیت و انضباط، تضمین کننده حسن شهرت و اعتبار نظام مالی است.
بت شکن با اشاره به وظایف حراست که شامل مشارکت جدی در تصمیم سازی ها، پاسخگویی، اقدامات پیشگیرانه یا همان واکسیناسیون، تدوین نظامات اطمینان بخش، نظارت مستمر و اطلاع رسانی به موقع می باشد، مشارکت حراست در اصلاح رویه ها و سیستم ها در نظام مالی را خواستار شد.
وی افزود:این سه مجموعه یعنی بانک، بیمه و بورس که نمایندگان آن در این جلسه حضور دارند دارای ویژگی های از جمله درهم تنیدگی با دنیا، آسیب پذیری مالی و درهم تنیدگی با حوزه فناوری اطلاعات هستند که آنها را از سایر کسب و کارها متمایز می نماید.
ایشان در سخنان پایانی خود با اشاره به اینکه یکی از شایستگی های اصلی بانک IT است افزود: لازمه ایفای نقش توسط حراست به عنوان تصمیم ساز،مشاور و جریان سازی مثبت، اتکای آنان بر دانش خواهد بود.
در ادامه نشست، جناب آقای صالحی مدیر کل محترم حراست وزارت اقتصاد و دارایی مطالبی راجع به مطالبات معوق بانکی، مفاسد اقتصادی، رونق کسب و کار، استانداردسازی فعالیت های حراست در حوزه های امور ایمنی، فناوری اطلاعات، پرسنلی، اسناد و پدافند غیرعامل، جعل و کلاهبرداری بیان نمودند.
همچنین در ادامه جلسه گزارشی از مطالبات معوق بانکی ارایه گردید و همچنین حاضرین در جلسه به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
آخرین بروزرسانی 1394/7/25