نمایش اخبار نمایش اخبار

مدیر عامل بانک:

استان مازندران دریچه ای برای جذب سرمایه گذاری خارجی است

با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، معاون سیاسی امنیتی استانداری، مسوولان دستگاه‌های اجرایی استان، مسوولان، کارکنان و همکاران بازنشسته مدیریت مراسم تکریم مهدی بلوچی مدیر سابق شعب استان و معارفه مصطفی تقوی مدیر جدید شعب استان مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت مازندران، در این مراسم دکتر بت‌شکن، مدیرعامل بانک با تشکر از مدیر سابق شعب استان و آرزوی موفقیت برای مدیر جدید، طی سخنانی گفت: مدیریت مازندران در سال‌های اخیر شاهد عملکرد موفقی بوده است که نتایج این موفقیت‌ها در مجامع ارزیابی عملکرد بانک به وضوح دیده می‌شود.
وی، با بیان اینکه ما شاهد کمترین معوقات در این استان هستیم، افزود: مدیریت مازندران در سال 93 در جذب منابع دارای رشد 56 درصدی بوده و از حیث کاهش مطالبات و همچنین موضوع مسکن مهر از جمله استان‌هایی محسوب می‌شود که دارای وضعیت مطلوبی است و تمام این موفقیت‌ها، همدلی، تلاش و خرد جمعی مجموعه بانک مسکن در استان مازندران را نشان می دهد.
دکتر بت‌شکن، شایسته‌سالاری را یکی از مبانی انتصابات در بانک مسکن عنوان کرد و گفت: بانک مسکن برای انتخاب مدیران بسیار نظام‌مند عمل می‌کند به نحوی که این چارچوب و قوانین را در انتخاب و انتصاب رؤسای شعب نیز تسری داده است.
مدیر عامل بانک، داشتن کارنامه درخشان کاری، دانش‌گرا بودن، برنامه محوری، آگاهی از دغدغه‌های مدیریت ارشد بانک، انگیزه برای اجرای خوب برنامه و داشتن روحیه جهادی را از مشخصات یک فرد برای انتخاب به‌عنوان مدیر در مجموعه بانک مسکن اعلام کرد.
وی با بیان مسوولیت سنگین مدیریت جدید در استان در خصوص تحقق اهداف بانک‌ اظهار داشت: داشتن عزم و اراده از دیگر شاخصه‌های موفقیت است و مدیریت جدید باید با تخصص و دانشی که دارد، بتواند از لحاظ مانده منابع برای سال آینده رتبه چهارم را در بین بانک‌های استان به رتبه سوم ارتقای دهد.
وی با بیان این که مانده منابع بانک در استان در پایان سال 95 باید به رقم 31 هزار میلیارد ریال رسیده و 10 درصد از منابع و سپرده‌های بانک از طریق منابع ارزان قیمت در اختیار مشتریان قرار گیرد، تاکید کرد: کاهش 2 درصدی قیمت تمام شده منابع از دیگر تعهدات بانک مسکن استان مازندران بوده است.
دکتر بت‌شکن، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای تکمیل پروژه مسکن مهر، این پروژه عظیم در استان مازندران باید تا پایان شهریور 95 به اتمام رسیده و فروش اقساطی آن نیز شروع شود.
مدیر عامل بانک ایجاد شعب هزار میلیاردی را از دیگر برنامه‌های اصلی مدیریت جدید استان اعلام کرد و افزود: هم اینک یک شعبه بالای هزار میلیاردی در استان وجود دارد که مقرر شد تا پایان سال‌جاری این تعداد به 3 شعبه و در پایان سال 1395 تعداد شعب هزار میلیاردی در استان مازندران به 5 شعبه برسد.
وی، با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور، اشتغال را مهم‌ترین دغدغه اقتصادی در کشور برشمرد و گفت: سیاست‌های اجرایی برنامه ششم که از سوی مقام معظم رهبری لحاظ شده، در سه نکته کلیدی به مساله بانکداری اشاره می‌کند؛ اول آنکه نظام بانکداری کشور باید ظرفیت تسهیلات خود را افزایش و آنرا در خدمت بخش تولید قرار دهد، دوم اینکه موضوع بهداشت اعتباری و مدیریت مطالبات معوق در دستور کار بانک‌ها قرارگیرد، به نحوی که این موضوع از سیاست‌ها و خطوط اصلی برنامه ششم محسوب می‌شود و سومین نکته ساماندهی مؤسسات مالی غیرمجاز است که فرصت مناسبی را برای بانک‌های دولتی به‌ویژه بانک مسکن فراهم می‌آورد تا از بستر ایجاد شده حداکثر بهره را ببرد.
بت‌شکن با اشاره به این که برای اجرایی شدن برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور چاره‌ای جز اجرای اقتصاد مقاومتی نداریم، افزود: تکیه اصلی اقتصاد مقاومتی اتکای به ظرفیت‌های داخلی و تقویت بخش تولید و اشتغال است.
وی، افزود: موضوع مسکن و ساختمان یکی از بخش‌ها و شاخص‌های اقتصادی است و از این نظر که کمترین میزان ارزبری را در دنیا داراست، می‌تواند یکی از پیشتازان پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در کشور باشد.
مدیر عامل بانک، وضعیت جدید دیپلماسی کشور و توافقات انجام شده را فرصت مغتنمی برای بانک‌ها دانست و گفت: با اتفاقات جدید دیپلماسی کشور و ورود سرمایه‌گذاران و تجار و علاقمندان به سرمایه‌گذاری در کشور فضای اقتصادی ایران دستخوش تحولاتی شده است.
وی، ادامه داد: سفر چندی پیش استاندار مازندران به قزاقستان و امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک این ظرفیت را برای استان مازندران به عنوان یک استان مرزی فراهم می‌آورد که از ظرفیت‌های موجود بهره‌مند شود.
بت‌شکن یکی از برنامه‌های جدید بانک مسکن را با توجه به شرایط پیش آمده در سیاست خارجی و برداشته شدن تحریم، معرفی این بانک به عنوان دریچه جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بخش املاک و مستغلات اعلام کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان مازندران و داشتن مرز مشترک با کشورهای حاشیه دریای خزر، این استان می‌تواند پیشگام و پیشتاز اجرای این طرح در کشور باشد.
وی، هوشمندی و چالاکی را در بانک مسکن نهادینه شده دانست و افزود: با ابزارهای جدید باید بتوان این تلاش و پشتکار را شتاب داد و اهداف اولویت‌دار بانک را تضمین کرد.
مدیر عامل بانک با بیان اینکه در صورت عدم اعطای تسهیلات، شاهد رکود بازار کسب و کار خواهیم بود، بیان داشت: صرف تجهیز منابع کفایت نمی‌کند بلکه باید با بهداشت اعتباری تسهیلات خوب اعطا شود و در بخش مسکن با 150 رشته فعالیت باید با تجهیز و تخصیص منابع به مشتری ارزنده تداوم کسب و کار بانک را نهادینه کنیم. 
وی، با بیان اینکه لزوماً رقابت با سایر بانک‌های تجاری تنها هدف بانک مسکن نیست، افزود: بانک مسکن یک بانک تخصصی و توسعه‌ای دولتی است که برای دارا بودن این خصوصیات مکانیزم تجهیز منابع آن با سایر بانک‌ها متفاوت است و باید از این فرصت مناسب برای پیشبرد اهداف بانک حداکثر استفاده را برد.
در ادامه دکتر یونسی معاون سیاسی، امنیتی استانداری مازندران، از زحمات مهدی بلوچی در مدت تصدی در مدیریت مازندران قدردانی کرد و از وی به عنوان مدیری شایسته و موفق در سطح استان یاد کرد و برای مصطفی تقوی به عنوان مدیر شعب جدید استان در انجام مسوولیت‌های محول شده آرزوی موفقیت کرد. 
یونسی ادامه داد: استانداری مازندران از هیچ کمک و تلاشی به منظور شکوفایی و رونق فعالیت‌های شایسته مدیریت شعب بانک مسکن استان دریغ نخواهد کرد. 
معاون سیاسی، امنیتی استانداری افزود: بانک مسکن سهم به سزایی در توسعه کشور به‌ویژه در حوزه مسکن دارد و بر کسی پوشیده نیست که بیش از هفت میلیون ایرانی فاقد مسکن از طریق تسهیلات این بانک صاحب سرپناه شده‌اند.
یونسی، از بانک مسکن به‌عنوان بانکی رو به بالندگی و شکوفایی یاد کرد و گفت: مردم به بانک مسکن اعتماد دارند و این اعتماد و اعتقاد بزرگترین سرمایه این بانک محسوب می‌شود.
بلوچی مدیر شعب سابق مازندران از دیگر سخنرانان این مراسم نیز، طی سخنانی با تشکر از همراهی و همدلی کارکنان استان، موفقیت‌های دوران خدمت خود در این استان را مرهون تلاش شبانه‌روزی کارکنان ستاد و صف در سایه وحدت، همگرایی و سخت‌کوشی برشمرد و افزود: در تمام دوران مدیریت خود تلاش کرده‌ام در راستای اعتلای اهداف بانک گام بردارم. 
وی با بیان اینکه استان مازندران استانی عالم پرور است، گفت: مدیریت مازندران متشکل از فرهیختگان و دانشمندان علم بانکداری بوده و ترکیب نیروهای فرهیخته در این استان منجر به افتخاراتی شده که امروز شاهد آن هستیم.
بلوچی، تنها موفقیت خود را در مدت 22 ماه خدمت در مازندران کشف نیروهای مستعد و فرهیخته در این استان دانست و اظهار داشت: تمام موفقیت‌ها با تلاش فراگیرکارکنان محقق شده است و مدیریت به تنهایی بدون استفاده از نیروی انسانی پرتلاش و متعهد نمی‌توانست به این افتخارات دست یابد.
مدیر شعب سابق استان همچنین از مصطفی تقوی مدیر جدید استان به عنوان یک نیروی ارزشمند در مدیریت مازندران نام برد که همواره همراه و یاور مدیریت در پیشبرد و تحقق همه جانبه اهداف بانک بوده است.
در ادامه این مراسم مصطفی تقوی مدیر جدید شعب استان به ارایه سخنانی پرداخت و طی آن یکی از شاخصه‌های اصلی مدیریت بلوچی را نگاه ویژه وی به نیروی انسانی یا همان سرمایه انسانی دانست و گفت: با تکیه بر نیروی انسانی در مدت کوتاهی افتخارات بسیار بی‌بدیلی در بین مدیریت‌های شعب بانک مسکن کشور برای مازندران کسب شد که تمامی این موفقیت‌ها، مدیون تدبیر و راهبری مشارکتی مدیر سابق شعب استان و تلاش کارکنان استان بوده است.
تقوی، کسب رتبه اول جذب منابع در بین مدیریت‌های هم‌درجه از حیث درصد و رتبه دوم در بین مدیریت‌های کشور، کسب رتبه نخست دو دوره متوالی مجمع ارزیابی عملکرد بانک مسکن در بین مدیریت‌های هم‌درجه، کسب رتبه اول فروش اقساطی مسکن مهر در بین مدیریت‌های کشور و ارتقای 15 شعبه استان مازندران را بخشی از موفقیت‌های 22 ماهه مدیریت بلوچی در استان مازندران برشمرد.
وی با بیان اینکه از حمایت‌ها و رهنمود های مدیر عامل بانک و هیات مدیره و مدیران با تجربه برای تحقق اهداف بانک استفاده خواهد کرد، به بیان برنامه‌های خود پرداخت.
تقوی، گفت: توجه ویژه به نقش بی بدیل نیروی انسانی به عنوان رکن ارزشمند دارایی سازمان، فراهم کردن محیطی سالم، بانشاط و بالنده به منظور بروز و ظهور خلاقیت‌ها، افزایش انگیزه‌ها، ارتقای تعلق سازمانی و در نهایت تقویت زمینه کار و تلاش هدفمند در جهت تحقق اهداف ابلاغی، تلاش در جهت افزایش آموزش‌های کاربردی با هدف ارتقای سطح آگاهی و مهارت افزایی کارکنان را از برنامه های خود در خصوص کارکنان عنوان کرد.
وی ادامه داد: تعامل سازنده با مقامات استانی و دستگاه‌های اجرایی استان برای تحقق اهداف بانک به‌ویژه تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام طرح مهر و رسیدگی به درخواست‌ها و مشکلات مردم استان و مشتریان با نگاه گره‌گشایی، تلاش در جهت افزایش درصد سهم بازار از بازار پولی و مالی استان با تکیه بر منابع خرد، پراکنده و پایدار به خصوص از صنوف مرتبط با صنعت ساختمان و مسکن از دیگر برنامه های مدیریت می باشد.
تقوی اطلاع‌رسانی گسترده و ارایه خدمات متنوع بانک به‌ویژه صندوق پس‌انداز مسکن یکم، بهره‌گیری از همه ابزارها، امکانات و دستورالعمل‌ها در جهت وصول نقدی اقساط و کاهش مطالبات غیرجاری، افزایش کیفیت خدمات به مشتریان و تسریع در امور و جلب رضایت‌شان به عنوان سرمایه‌های بانک را از دیگر برنامه‌های مدیریت جدید عنوان کرد که در سایه حمایت مدیران ارشد بانک و همدلی همه کارکنان استان در مدیریت مازندران به اجرا خواهد گذاشته شد.
در ادامه مظفری از همکاران بازنشسته و از مدیران پیشین بانک در استان به نمایندگی از کارکنان بازنشسته، با تقدیر از زحمات بلوچی در استان مازندران خدمات وی را در استان کم‌نظیر دانست.
مظفری یکی دیگر از خصایص مدیریتی بلوچی را جانشین‌پروری در سازمان دانست و با اظهار اینکه تقوی نیز از جمله جوانان متعهد و مستعد مازندران است، افزود: قطعا مدیر جدید نقش ارزنده‌ای در کسب موفقیت‌های بانک مسکن دراستان داشته است و همچون قبل از همه ظرفیت‌های موجود برای دست‌یابی به اهداف عالی بانک استفاده خواهد کرد.
آخرین بروزرسانی 1394/7/25