نمایش اخبار نمایش اخبار

محمود شایان گزارش عملکرد 9 ماهه بانک را تشریح کرد

رشد 43 درصدی پرداخت تسهیلات در بانک مسکن

مدیرعامل بانک مسکن از رشد 43 درصدی تسهیلات پرداختی طی 9 ماه اول امسال خبر داد.

محمود شایان در گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک مسکن اعلام کرد: موفق شدیم طی 9 ماهه اول امسال بیش از یک‌میلیون و 470 هزار فقره انواع تسهیلات در بخش مسکن و ساختمان به متقاضیان پرداخت کنیم که ارزش کل این تسهیلات نزدیک به 25 هزار و 780 میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: میزان تسهیلات پرداخت‌شده از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه به لحاظ ارزش ریالی رشد 43 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 98 از خود نشان می­دهد.

مدیرعامل بانک مسکن مهم‌ترین جزء از سبد تسهیلات ارائه‌شده به مشتریان طی 9 ماه اول امسال را تسهیلات ساخت مسکن معرفی کرد و افزود: در این مدت برای ساخت 44 هزار و 297 واحد مسکونی در شهرهای مختلف کشور تسهیلات مشارکت مدنی به میزان کل 4 هزار و 425 میلیارد تومان به سازندگان و تولیدکنندگان مسکن پرداخت شد. تسهیلات ساخت پرداختی به لحاظ ارزش ریالی از رشد 46.7 درصدی برخوردار بوده است. به‌این‌ترتیب میزان رشد در پرداخت تسهیلات ساخت‌وساز از میزان رشد کل تسهیلات بیشتر است و این بیانگر اهمیت بالای عرضه و تولید مسکن نزد بانک است.

به گزارش هیبنا، بانک مسکن در حال حاضر نقش اول تأمین مالی در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن را بر عهده دارد. این بانک قرار است تسهیلات ساخت 140 هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی را به‌صورت بدون سپرده به پیمانکاران و سازندگان پروژه­های این طرح بپردازد. منابع موردنیاز این تسهیلات نیز از محل اعتبارات داخلی بانک مسکن تأمین می‌شود.

مدیرعامل بانک مسکن در ادامه گفت‌وگو با پایگاه خبری بانک همچنین از پرداخت 100 هزار فقره تسهیلات جعاله به متقاضیان این نوع تسهیلات خبر داد و گفت: طی 9 ماهه اول امسال این تعداد تسهیلات به ارزش کل 3 هزار و 280 میلیارد تومان به مشتریان پرداخت شد.

در مدت مورد گزارش 78 هزار و 722 خانوار در شهرهای سراسر کشور به کمک تسهیلات بانک مسکن خانه‌دار شدند. تسهیلات پرداختی هم از محل اوراق مسکن و هم از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم بوده است.

این حجم تسهیلات خرید مسکن پرداخت‌شده در شرایط رکود سنگین معاملات خرید مسکن نشان می‌دهد محصولات بانک مسکن نزد متقاضیان خرید خانه همچنان مورد مصرف و استفاده است و افرادی هستند که به پشتوانه این تسهیلات برای صاحب‌خانه شدن اقدام می‌کنند.

به گفته محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن ارزش کل تسهیلاتی که برای خرید خانه در 9 ماهه اول امسال به افراد پرداخت‌شده 50.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

ارقام مربوط به تأمین مالی متقاضیان خرید مسکن از سوی بانک مسکن در 9 ماهه اول امسال مشخص می‌کند، به هر یک از متقاضیان به‌صورت میانگین 100 میلیون تومان تسهیلات پرداخت‌شده است.

آخرین بروزرسانی 1399/11/1