تجلیل از اصحاب رسانه استان زنجان

به مناسبت روز خبرنگار

تجلیل از اصحاب رسانه استان زنجان

نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان با حضورمدیر شعب استان به منظور گرامیداشت روز خبرنگار و ارایه آمار و عملکرد استان در خصوص تسهیلات پرداختی بانک در بخش مسکن و ساختمان و همچنین اقدامات مربوط به طرح اقدام ملی

به گزارش روابط عمومی مدیریت زنجان سلمان داشاد مدیر شعب استان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ضمن گرامیداشت روز خبرنگار، رشد و توسعه ی فرهنگی جامعه را مستلزم عزم جدی خبرنگاران در آگاهی رسانی به مردم دانست.

مدیر شعب استان افزود : هفدهم مردادماه روز سترگ خبرنگار که به مناسبت سالروز شهادت شهید ”محمود صارمی ” نامگذاری شده؛ فرصت مغتنمی است که این روز شکوهمند ، روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم را به همه ی خبرنگاران، نویسندگان و روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم و آزادگان عرصه ی اطلاع رسانی و نیز شما خبرنگار صدیق و شریف صمیمانه تبریک و تهنیت عرض کنم.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران راهیان وادی آگاهی و راویان عشق و آزادی و نیک اندیشان بلند نظرعرصه ی اطلاع رسانی اند، تصریح کرد:  خبرنگاری شغلی سخت اما هیجان‌انگیز است که فرد از روی عشق این شغل را انتخاب می‌کند تا در کمال صداقت، مشکلات و صدای از مردم را با نوشتن و پیگیری آن‌ها برطرف کند.

داشاد با اشاره به اینکه بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی و توسعه‌ای است اظهار داشت : عمده تسهیلات این بانک در بخش مسکن و ساختمان می باشد که خوشبختانه که با توجه به رسالت خود در این خصوص اقشار ضعیف و متوسط جامعه نیز از این تسهیلات بهره مند می گردند.

وی در ادامه این بحث با بیان اینکه این بانک در راستای اهداف دولت با طرح اقدام ملی، یکی از بانک‌های اصلی پرداخت این تسهیلات را برعهده خواهد داشت، ادامه داد :  متقاضیان پس از ثبت‌نام از طریق سامانه راه و شهرسازی و در صورت حایز شرایط بودن به صورت سیستمی به بانک مسکن منتقل و پس از افتتاح حساب، از طریق سامانه پیامکی به اشخاص حایز شرایط اعلام می‌گردد.

مدیر شعب استان با بیان اینکه افراد پس از دریافت پیامک موظف به پرداخت وجه اولیه هستند تاکید کرد:  با توجه به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، پرداخت این وجه فیزیکی نبوده و از طریق سامانه پیامکی روش پرداخت غیرحضوری به متقاضیان حایز شرایط نیز اعلام می‌گردد.

داشاد با اشاره به مقایسه پرداخت تسهیلات در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ و ۹۹ گفت  : این میزان در سال ۹۸، ۸۱۰ میلیارد ریال و در ۴ ماهه نخست سال جاری، بیش از یک هزار و ۱۳۳ میلیارد ریال بوده که حکایت از رشد ۳۹ درصدی تسهیلات اعطایی در ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های معرفی شده از سوی راه و شهرسازی باید با جزییات و اسناد و مدارک اولیه به بانک ارایه شود، خاطرنشان کرد:  مجریان طرح از سوی راه و شهرسازی در صورتی که تمامی مدارک خود را طبق شیوه‌نامه بانک به ما ارایه دهند آمادگی کامل داریم تا روند عقد قرارداد جهت اعطای تسهیلات را در اسرع وقت انجام دهیم.

سلمان داشاد با بیان اینکه شیوه‌نامه برای هر سازمان متفاوت بوده و یکی از آن مربوط به پروژه ۸۰۰ واحدی جهاد نصر معرفی شده از ستاد اجرایی حضرت امام خمینی ره است، ابراز کرد:  در این رابطه منتظر دریافت پروانه ساخت و مدارک اولیه هستیم تا سریعا اقدامات مربوط به عقد قرارداد را در دستور کار قرار دهیم.

وی اضافه کرد:  بخشی از پروژه‌ها در قالب سازمان ملی زمین و مسکن که متولی آن اداره کل راه و شهرسازی می باشد که بیش از ۳ هزار و ۳۲۵ واحد نیز تامین اعتبار شده تا عقد قرارداد آن متناسب با شیوه نامه ی مربوطه انجام پذیرد. همچنین بخش دیگری از شیوه‌نامه تنظیم شده مربوط به تفاهم‌نامه بین بانک مسکن و بنیاد مسکن است که مشکلی در این رابطه وجود نداشته و سهمیه این پروژه نیز در مدت زمان مقرر پرداخت خواهد شد.

در پایان این نشست از اصحاب رسانه با اعطای لوح تقدیر و هدایای تهیه شده تجلیل به عمل آمد.

آخرین بروزرسانی 1399/5/21