ایران یکی از کشورهای پیشرو در حوزه های علمی، فرهنگی، صنعتی و ...

ایران یکی از کشورهای پیشرو در حوزه های علمی، فرهنگی، صنعتی و ...

جلسه امر به معروف و نهی از منکر که با موضوع «آثار و برکات انقلاب اسلامی »

به گزارش روابط عمومی زنجان، مدیر شعب استان زنجان در جلسه امر به معروف و نهی از منکر که با موضوع «آثار و برکات انقلاب اسلامی » برگزار شد، ایران را یکی از کشورهای توسعه یافته در حوزه های علمی و صنعتی عنوان کرد.

مدیر شعب استان با عرض سلام و درود فراوان به روان پاک امام و شهدا و آروزی سلامتی برای مقام عظمای ولایت، ابراز داشت : آثار و دستاوردهای انقلاب تا حدی بیشمار است که برای بیان آنها ساعت ها زمان نیاز دارد.

وی تصریح کرد : درخت شکوهمند انقلاب اسلامی با خون شهیدان آبیاری و به رشد تکامل رسیده و در حال بهره برداری است و از آنجائیکه این انقلاب به آسانی بدست نیامده، لذا بر ما وظیفه است تا با خدمت صادقانه و حمایت از آرمانهای انقلاب، راه امام و شهیدان را ادامه دهیم.

سلمان داشاد با مقایسه زمان رژیم سابق و انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان داشت : با توجه به اینکه رژیم پهلوی سرسپرده بیگانگان بالاخص تحت سلطه آمریکا بود، هیچگونه اختیاری از خود نداشت و تمامی تصمیمات مهم کشور توسط بیگانگان اتخاذ می شد. در حالی که امروز کشورهای اسلامی خاور میانه به استقلال ملی و اقتدار بین المللی جمهوری اسلامی ایران غبطه می خورند.

مدیر شعب استان اضافه کرد : اگر آزادی و نقش زنان زمان رژیم پهلوی را با امروز مقایسه کنیم، می بینیم که نه تنها زنان امروزی با رعایت حجاب اسلامی در پرورش مردان و درخت شکوهمند انقلاب اسلامی نقش بسزایی ایفا کردند، بلکه در بدنه دولت جزو متخصصین در تمامی عرصه ها و همچنین تصمیم گیرندگان اساسی کشور محسوب می شوند.

سلمان داشاد ابراز داشت : با نیم نگاه به آثار و برکات انقلاب می بینیم که ایران اسلامی با الطاف الهی، توجهات حضرت ولیعصر عج، راهبری رهبر فرزانه و همت دانشمندان و متخصصان صدیق در حوزه های پزشکی، بهداشت و سلامت، صنایع، صنعت، کشاورزی، اقتصاد، امنیت و آموزش جزو کشورهای برتر در دنیا به شمار می رود.

در ادامه سیداکبر سیدهاشمی معاون مدیر شعب استان اظهار داشت : به تعبیر یکی از زاویه داران نظام اسلامی، حضرت امام(ره) باسوادترین، پاکترین، محبوب ترین و شجاع ترین رهبران تاریخ ایران است. بنابراین انقلاب شکوهمند اسلامی یک "اعجاز بزرگ قرن" و استکبار ستیز بوده و به همین دلایل مستکبران عالم درصدد سرکوب آن هستند. اما به خاطر پایمردی انسانهای بزرگ، الان انقلاب به مرحله ای از توانایی که بالاتر از بازدارندگی است رسیده است.

وی افزود : شرح آثار و برکات انقلاب نیازمند صرف زمان و انجام مطالعات بسیار می باشد اما اگر بصورت تیتروار بخواهیم عنوان کنیم، می توان : تأسیس اولین حکومت اسلامى بر مبنای فقه شیعه در جهان، حفظ تمامیت ارضی کشور، ارتقای شاخص توسعه انسانی و ارتقای وجهه جهانی کشور در دنیا و مخصوصا" در جهان اسلام را نام برد.

 مصطفی حسنی امام جماعت بانک گفت : یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که مسولیت و وظیفه نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن را بر عهده گرفت.

وی شکستن ابهت پوشالی ابر قدرتها در حوزه جهانی، انتقال وحشت از دل مظلومان به دل مستکبران، الگو سازی برای ملت های مستضعف، همگرایی امت اسلام و بیداری امت اسلام را از آثار برکات انقلاب برشمرد.

صداقت شاکری رئیس حراست مدیریت با اشاره به نظریه ی "برتراند راسل" «دیگر امیدی به نجات بشریت در جهان نیست و حتی از دین و معنویت نیز کاری ساخته نیست! » تصریح کرد : رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) بر مبنای فقه اسلامی به فرضیه های دانشمندان خط بطلان کشیدند. 

وی در ادامه گشایش باب ولایت و انسداد باب طاغوت در عرصه سیاسی- اجتماعی؛ گشایش باب عرفان اسلامی؛ گشایش باب جهاد و شهادت؛ گشایش حداکثری باب واجبات؛ گشایش باب «ما می توانیم و اعتماد بنفس»؛ گشایش باب عزّت؛ گشایش باب امنیت؛ گشایش باب معنویات؛ گشایش باب ظهور امام زمان و گشایش خدمت به خلق را از آثار و برکات انقلاب عنوان کرد.

آخرین بروزرسانی 1399/12/23