تازه های اخبار تازه های اخبار

حساب پس انداز مسکن جوانان روشی برای خانه دارشدن طیف های مختلف مردم در طولانی مدت

مصاحبه خبری معاون مدیر شعب استان با اصحاب رسانه زنجان

معاون مدیر استان زنجان در جمع خبرنگاران، حساب پس انداز مسکن جوانان بانک مسکن را یک حساب برنامه ای و طرح مناسبی برای اقشار جامعه و همچنین متقاضیان دریافت تسهیلات در بازه زمانی 5 تا 15 سال برشمرد. 

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان زنجان، سیداکبرسیدهاشمی معاون مدیریت شعب استان در دیدار با اصحاب رسانه فعال زنجان، شرایط جدید حساب صندوق پس انداز مسکن جوانان را تشریح کرد.

معاون مدیر شعب استان در این مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت : نقش مهم مطبوعات در اطلاع رسانی به مردم و اینکه خبرنگاران چشم وگوش مردم هستند و به عبارتی رکن چهارم دموکراسی به حساب می آیند، بر اهمیت بالای انتقال درست اطلاعات و در نهایت تصمیم گیری مناسب بر طبق آن، تاکید کرد.

وی با اشاره به مزایای مختلف حساب پس اندازمسکن جوانان، افزود : این حساب برنامه ای طولانی مدت است که به سه دوره پنج ساله تقسیم می شود و حداقل مدت انتظار لازم برای استفاده از تسهیلات مسکن جوانان پنج سال تمام  می باشد که همشهریان گرامی فارغ از میزان سن و جنسیت می توانند این حساب را افتتاح کرده و حتی در صورت انصراف خود از دریافت تسهیلات آن را به بستگان نزدیک شان انتقال دهند.

 سیدهاشمی معاون مدیر شعب استان زنجان با اشاره به اینکه بانک مسکن سبد متنوعی از تسهیلات خرید و احداث خانه را در اختیار طیف های مختلف جامعه قرارمی دهد اذعان داشت : این حساب بهترین راه برای متقاضیانی است که خواستار سرمایه گذاری و دریافت تسهیلات در طولانی مدت برای خود و فرزندانشان هستند.

معاون مدیر در ادامه تصریح کرد : حداکثر تسهیلات اعطائی با توجه به تقسیم بندی سه گانه جغرافیائی در پایان سال پنجم در تهران مبلغ 4.000.000.00 ریال، در شهرهای بزرگ (کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، قم، اهواز و کرمانشاه ) مبلغ 3.500.000.000 ريال و در سایر شهرها همچون زنجان مبلغ 3.000.000.000 ريال می باشد.

وی خاطرنشان کرد : سقف تسهیلات جوانان در پایان سال پانزدهم سپرده گذاری در تهران مبلغ یک میلیارد تومان، شهرهای بزرگ مبلغ 850 میلیون تومان و در سایر شهرها همچون زنجان بالغ بر مبلغ 700 میلیون تومان است.

سیدهاشمی با تشریح شرایط تسهیلات احداث و وام خرید خانه  اضافه کرد : در صورتی که متقاضیان خواستار تقسیط تسهیلات دریافتی در مدت پنج سال باشند، نرخ سود تسهیلات 6% و بیش از پنج سال 9% خواهد بود و تا 20 سال می توانند تسهیلات جوانان را قسط بندی کنند.

آخرین بروزرسانی 1400/6/25