تازه های اخبار تازه های اخبار

نقش آفرینی مدیریت شعب استان زنجان در طرح جامع اقدام ملی تامین مسکن

تشریح عملکرد مدیریت شعب استان زنجان توسط معاون استان در جلسه شورای استانداری در خصوص طرح اقدام ملی مسکن

معاون مدیرشعب استان زنجان در حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر اداره کل راه و شهرسازی، مدیر کل بنیاد مسکن و مدیران سایر دستگاههای اجرایی استان، آمادگی هرچه بیشتر مدیریت شعب استان زنجان را در اجرای طرح جامع اقدام ملی تامین مسکن اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی زنجان، سیداکبرسیدهاشمی معاون مدیر شعب استان با حضور در جلسه شورای مسکن استان که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، عملکرد این مدیریت را در اجرای طرح اقدام ملی تامین مسکن تشریح کرد.

معاون مدیر استان با گرامی داشت ایام هفته دفاع مقدس، خطاب به مسوولان دستگاههای اجرایی استان گفت : هفته دفاع مقدس، یادآور فرهنگ ایثار و شهادت و مرحله رشد ملت قهرمان ایران اسلامی است بطوریکه با جانفشانیها و الهام از فرهنگ عاشورا که یک فرهنگ منظومه ای هست، سایر فرهنگ ها در جهان به چالش کشیده شد.

سیدهاشمی در ادامه اظهار داشت : مدیریت شعب استان زنجان در راستای عمل به وظایف خود، میهمان تعداد 15848 نفر از همشهریان و ولی نعمتان خود در زمینه طرح اقدام ملی بوده و مبلغ 9.246 میلیارد ریال به عنوان آورده نقدی این عزیزان به حساب مربوطه نزد بانک واریز شده است.

 وی در بیان این مطلب تصریح کرد : با هماهنگی اداره کل محترم راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان از محل این وجوهات، تاکنون مبلغ 5.124 میلیارد ریال به حساب سازندگان طرح ها واریز شده است.

معاون مدیر استان افزود : خوشبختانه با هماهنگی های فی مابین این مدیریت و متولیان مربوطه، تعداد 2824 واحد به مبلغ 2.824 میلیارد ریال عقد قرارداد شده و قریب به 690 میلیارد ریال هم از محل سهم الشرکه، حسب درخواست سازندگان واریز به حساب شده است.

سیدهاشمی کل تعداد پروژه های معرفی شده به بانک را 75 فقره و به تعداد 8634 واحد خواند و اظهار داشت : تاکنون حدود 33% پروژه ها منجر به عقد قرارداد شده و دلایل عدم انعقاد مابقی پروژه ها در سه موردِ، عدم ارائه سند مالکیت عرصه، عدم اجرای فوندانسیون و عدم مراجعه متولیان امر می باشد که همه اینها از حیطه عمل بانک مسکن خارج است.

وی در خاتمه آمادگی این مدیریت در نقش آفرینی طرح جامع اقدام ملی تامین مسکن و سایر طرح ها را اعلام و خطاب به حضار گفت : باتوجه به تصویب نامه هیات محترم وزیران و افزایش سقف تسهیلاتی به مبلغ یکصد و پنجاه میلیون تومان به ازای هر واحد، این آمادگی وجود دارد تا حسب اعلام متولیان محترم، نسبت به اعطای تسهیلات متمم با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار، اقدام لازم و عاجل صورت گیرد.

آخرین بروزرسانی 1400/7/2